3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A minimálbér emelése, a cafetéria kapcsán életbe lépő törvényi változások mellett a gazdasági körülmények is jelentős súllyal esnek latba, amikor a vállalatok a jövő évi bérekről és motivációs eszközökről döntenek. A Devise Hungary kutatása a résztvevők számára kíván segítséget nyújtani.

2013-ban 98 ezer forintra emelkedik a minimálbér az idei 93 ezerről, a garantált bérminimum összege pedig 108 ezer helyett 114 ezer forint lesz. Ebben állapodtak meg hosszas tárgyalások után december 10-én a munkavállalói és munkaadói érdekképviseletek.

A Devise Hungary most zajló "Mi lesz a bérekkel és juttatásokkal 2013-ban?" című országos kutatásában eddig résztvevő szervezetek 55%-a érintett a minimálbér kérdésében. Az elmúlt egy évben rengeteg olyan tényező változott meg a foglalkoztatással kapcsolatban – elég csak az új Munka Törvénykönyvére, vagy a béren kívüli juttatásként adható elemek tavalyi gyökeres átalakulására (akár az új elemként megjelenő Erzsébet-utalványra vagy a SZÉP-kártyára) gondolni, avagy a bérkompenzáció kérdését felvetni – amelyek alapvetően kihatottak vagy kihatnak a szervezetek működésére. Nem is beszélve a folyamatosan változó gazdasági környezetről. Talán ennek is köszönhetően egyre többen jönnek rá, hogy nem érdemes csak a saját kútfőjükre hagyatkozni, hatékonyabb, ha a piac többi szereplőjét is figyelik. Épp ezért gyűjtik a piaci információkat – például eddigi és a jelenlegi kutatás adatokon keresztül is. Jövőjük múlhat ugyanis rajta.
A Devise Hungary korábbi kutatásaiból, valamint az épp zajlóból is az látszik, hogy meglehetősen összetett a helyzet a hazai gazdaságban. Egyszerre vannak jelen a jól prosperáló és a kifejezetten nehéz körülmények közepette működő gazdasági társaságok. Akár egyazon szektoron belül is. Márpedig ilyen helyzetben rendkívüli módon felértékelődhet egy-egy kulcsmunkatárs elvesztése, amelyet akár a nem versenyképes juttatási rendszer is kiválthat.

Amennyiben egy vezető nem teheti meg a körülmények miatt, hogy bért emeljen, vagy juttatásokat adhasson, azzal rontja a saját munkaerőpiaci lehetőségeit a jól képzett, tehetséges szakemberek, vezetők megtartása kapcsán. Másrészről a működési költségek alacsonyabban tartásával versenyképesebb lehet. Mindennek ára van azonban. A mérlegelés mindenki számára létfontosságú lehet. Ezt segítjük az adatokkal.

Minden évben fontos kérdés ugyanis, hogy
•    emelnek-e és mennyit a munkáltatók a béreken a következő évben,
•    mekkora keretösszeggel, milyen típusú béren kívüli juttatásokat adnak,
•    hogyan gazdálkodják ki a minimálbér-emelést,
•    milyen gazdasági kilátások mellett?

A kutatás résztvevői megkapják január elején a felmérés összesített adataiból készülő összefoglaló tanulmányt. Tavaly több mint nyolcszáz munkáltatónak volt rá szüksége. Rövidesen kiderül, hogy mennyien tartják fontosnak idén is a témát. Vagy mennyire kívánnak megalapozott információk birtokában dönteni. A döntés a munkáltatók, HR-esek, gazdasági és pénzügyi szakemberek kezében van: részt vesznek-e a kutatásban, szükségük van-e információra. Ön hogy dönt?
Töltse ki Ön is a felmérést!

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!