3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) társadalmi egyeztetésre bocsátott húsz, júliusban induló pályázati konstrukciót, az ügynökség a pályázatok összefoglalóit honlapján is közzé teszi - tájékoztatott a Miniszterelnöki Hivatal.

Az ügynökség elsősorban olyan szervezetek és intézmények véleményére számít, amelyek hitelesen képviselik az adott szakterületet, társadalmi csoportot, vagy területi egységet. Az NFÜ honlapján megadott címen bárki javaslattal élhet, vagy véleményt mondhat. A július közepén meghirdetésre kerülő pályázatok a gazdaságfejlesztést és a területi kiegyenlítődést szolgálják.

Mindkét célnak eleget kíván tenni az a tervezett kiírás, amelynek keretében költségeik 30 százalékáig összesen 3,3 milliárd forint támogatásban részesülhetnek a hátrányos helyzetű kistérségekben induló vállalkozások komplex technológiai beruházásai. Ennek az a feltétele, hogy a támogatott beruházás teremtsen munkalehetőséget a térségben, és járuljon hozzá annak felzárkózásához.

További fontos prioritás a nemzetközi gazdaság vérkeringésébe történő bekapcsolódás elősegítése, ezért az unió az átlagos fejlettségét el nem érő, úgynevezett konvergencia régiókban 2,2 milliárd forintra pályázhatnak nemzetközi szolgáltató központok létrehozására, illetve fejlesztésére. A keretösszeg 5-8 regionális szolgáltató központ forrásigényét elégítheti ki szintén 30 százalékos támogatási szint mellett.

Vállalati folyamatmenedzsmentet és e-kereskedelmet is támogatnak

Az NFÜ szerint a gazdaságfejlesztési program júliusi pályázati kiírásai 1,6 milliárd forinttal támogatják a vállalati folyamatmenedzsment hatékonyságának növelését szolgáló informatikai fejlesztéseket, míg e-kereskedelemre és egyéb e-szolgáltatások bevezetésére 1,3 milliárd forint uniós forrást igényelhetnek gazdasági társaságok, szövetkezetek, egyéni vállalkozók, gazdasági kamarák és egyéb vállalkozási érdekképviseletek.

Mindkét pályázat esetében három-húszmillió forint támogatás igényelhető, és a költségek legfeljebb 50 százaléka lesz támogatható. A hazai kis- és középvállalatok (kkv-k) csak nehezen tudnak megfelelni az unió és a nemzetközi standardok minőségi követelményeinek, ezért egymilliárd forint összegű keret nyílik meg a minőség-, környezet és egyéb irányítási rendszerek, szabványok bevezetésének támogatására

Az ismertetett öt konstrukciót úgynevezett tükörpályázat formájában hirdetik meg Magyarország legfejlettebb régiójában, Közép-Magyarországon is, mintegy ötmilliárd forint vissza nem térítendő forrást biztosítva a vállalkozóknak a 2007/2008-as két éves időszakra.

Az országban folytatódik a kerékpárút-hálózat fejlesztési program. A júliusi pályázati körben az észak-alföldi, a nyugat-dunántúli, a közép-magyarországi és a közép-dunántúli régiókból pályázhatnak erre a célra.

A fogyatékkal élő emberek életminőségének javítása és az önkormányzati felelősségi körbe tartozó közszolgáltatásokhoz való egyenlő hozzáférés biztosítása érdekében pedig újabb akadálymentesítési beruházásokra nyílik lehetőség Dél-Alföldön, Közép-Magyarországon és a dél-dunántúli régióban.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!