A leggazdagabb "magyar" hazánkhoz fűződő kapcsolatai 1979-ig nyúlnak vissza. A Szojuzgazavtomatika nevű társaságnál többek között a szovjet-magyar gázüzlet részleteiért - a "gázért Ikarus buszokat és Videoton számítógépeket" projekt irányításáért - volt felelős. Ezt követően hat évig a Panrusgáz Magyar-Orosz Gázipari Rt. vezérigazgatójaként dolgozott.
1996-ban az Általános Értékforgalmi Bankhoz került, amelyet akkor vásárolt meg az orosz Gazprombank, és sokáig annak kizárólagos tulajdonosa volt. 1997 januárjában az ÁÉB elnök-vezérigazgatói székébe ült. A bank a felvásárlás idején gyakorlatilag a csőd szélén állt, az intézmény saját tőkéje a nullával volt egyenlő, a veszteség tetemes összegre rúgott. A Gazprom kétszer is tőkeemelést hajtott végre, ám később az oroszországi szabályozás miatt a feltőkésítés nem volt lehetséges. Így az eredetileg az ÁÉB-ben lévő 100 százalékos Gazprom-részesedés az évek folyamán nullára csökkent, míg mára a bank teljes mértékben Rahimulov személyes érdekeltségi körébe került.
Rahimkulov legutóbb azzal került az érdeklődés középpontjába, hogy bejelentette: átrendezi érdekeltségeit és a következő évben megduplázza magyarországi befektetését. Értékesítette az ÁÉB 11 fiókját, s csak a legjövedelmezőbbeket hagyta meg. Oroszországba kihelyezett vállalati hiteleit pedig a jelenlegi 65-ről 11-12 százalékra csökkentené, miközben a latin-amerikai pénzpiacok felé kacsintgat. Az üzletembernek részesedése van az Antenna Hungária Rt.-ben, a BorsodChemben és a Molban, olvasható a Világgazdaságban.
Menedzsment Fórum