A lap információi szerint az OMV azzal érvel a keresetben, hogy a leadott szavazatok egy része érvénytelen volt a részvényesek cégvezetéshez fűződő kapcsolatai miatt. Az osztrák cég szerint az e részvényesek kezén lévő papírokat gyakorlatilag "kvázi sajátrészvénynek" lehet tekinteni, amelyeket a Mol maga ellenőriz, áll a hétfői Financial Timesban.
A lap szerint az OMV a közgyűlésen elfogadott határozatok megsemmisítését akarja, és annak bírósági kimondását, hogy a magyar vállalattal kapcsolatban álló részvényesek a jövőben ne szavazhassanak, illetve ne kaphassanak osztalékot. Az osztrák cég mindemellett különleges auditor bírósági kinevezését is el akarja érni az e részvényesek és a Mol között fennálló kapcsolatok részleteinek felülvizsgálatára.
A Financial Times kiemeli, hogy a szakértők általában 40 százalék körülire teszik a Mol által felügyelt részvények arányát, ebbe beletartoznak a kölcsönadott részvények és a Molhoz közelálló vállalatok, mint például a Magnolia és a cseh CEZ részvényei.
A Financial Times felidézi, hogy a közgyűlésen leadott szavazatok rendszerint 80 százalék körüli arányban a Mol igazgatótanácsát támogatták. Jóllehet az OMV-nek 20 százaléka van a magyar cégben, szavazati jogának felső korlátja az egyéni részvényesekre megszabott 10 százalék.
Szintén a Financial Times idézett több Mol-befektetőt a közgyűlés után, akik azt állították, hogy a magyar cég megakadályozta őket a szavazásban.