Világviszonylatban átlag 2,2 millió dolláros vesztesége származik egy-egy nagyvállalatnak abból, hogy alkalmazottai, üzlettársai vagy éppen vevői megkárosítják - nyilatkozta Pál Tibor, a Belügyminisztérium államtitkára. Az államtitkár kifejtette, hogy a rendszerváltás óta lezajlott privatizáció következtében Magyarországon magánkézbe kerültek a korábban jelentős állami cégek, melyek ezzel a lépéssel kikerültek az állami "gyámkodás" alól.
Ennek értelmében a gazdasági működés során keletkezett üzleti titkaik védelméről és a konkurencia feltérképezéséről azóta saját eszközeikkel kell gondoskodniuk, amennyire ezt - financiális, szervezeti és egyéb - lehetőségeik megengedik. Mivel mind az államnak, mind pedig a nemzetgazdaság egészének stratégiai érdeke fűződik ahhoz, hogy a jelentős forrásokat igénylő kutatás-fejlesztési eredmények, üzleti tervek, piaci információk védelme a nagyvállalatoknál és a középvállalkozásoknál is kellő hatékonysággal megvalósuljon, ezért ez a téma egyáltalán nem söpörhető a szőnyeg alá. (MTI)
Kapcsolódó anyagok
A magyar nagyvállalatok felénél fordult már elő hűtlen kezelés
Üzleti hírszerzés törvényesen
Itthon is komoly kérdéssé vált az ipari kémkedés
Egy nemrégiben közzétett felmérés szerint a hűtlen kezelés, az ipari kémkedés, az illegális termékmásolás és a számítógépes bűnözés a legelterjedtebb gazdasági bűncselekmény Magyarországon.