Adam Brandenburger és Barry Nalebuff szerint a játékelmélet a legégetőbb vezetési problémára ad választ: hogy lehet megtalálni a megfelelő stratégiát és miként lehet jól eldönteni. Különösen akkor hasznos, amikor sokféle egymással összefüggő tényezőt kell számításba venni, amikor döntéseket nem lehet más döntésektől elszigetelten meghozni. A mai üzleti világ pontosan ilyen: komplexitása egyre zavarbaejtőbb.
A sikert vagy a kudarcot olyan tényezők befolyásolhatják, amelyekre a döntéshozó nem is gondol. Egy változás hatásai pillanatok alatt végighullámzanak az emberek és intézmények bonyolult hálózatán. A játékelmélet, amikor a játszmákat komponenseire bontja, segíthet eligazodni ebben a dzsungelben, segít megérteni és elmagyarázni a döntési helyzeteket, a lehetséges és kiválasztott stratégiákat, segít feltárni, megvitatni és összehasonlítani a döntési alternatívákat. A játékelmélet gondolkozási mód - fogalmazza meg a véleményét Brandenburger és Nalebuff.
Folytatjuk
A teljes cikk a Híradástechnika folyóírat szeptemberi számában jelent meg
Játékos stratégia
Neumann János az alkalmazott matematika és a közgazdaságtan sokféle kérdésével foglalkozott. A közgazdaságtan, a matematika és a menedzsment határvonalán elhelyezkedő játékelmélet modelljei jól hasznosíthatók stratégiai döntéseknél. A gazdasági életben, így egyebek között a távközlés és az informatika területén is, számos olyan helyzettel találkozhatunk, amelyek jól leírhatók és elemezetők a segítségével. Az elméletnek ugyanakkor megvannak a maga korlátai is.