Nem volt veszteség a gázon
Még a legoptimistább várakozásoknak is meghaladó eredményt tett közzé a MOL. Az első negyedévhez képest a javuló iparági környezet, a tavalyi évhez képest a gázüzletág veszteségeinek csökkenése áll a rég nem látott teljesítmény mögött. A Mol beszerzéseiben irányadó Ural típusú kőolaj 11%-os csökkenése ellenére a társaság árbevétele stabil maradt. Ez valószínűleg a kedvező termékszerkezet változásnak volt a következménye. A kedvezőtlen iparági környezet hatására az előző év első feléhez képes a Gázüzletág kivételével minden üzleti szegmensben jelentősen visszaesett az üzemi eredmény. Ezt azonban bőven, 76,5 milliárd forinttal ellensúlyozta a gázüzletág veszteségének csökkenése.
Töretlen az OTP lendülete
Az OTP Bank adatai szerint az I. félévi adózás utáni eredménye 21,6 milliárd forint volt, ami 21,6%-kal magasabb, mint 2001-ben. A konszern konszolidált adózás utáni eredménye 25,8 milliárd forint lett. Az előzetes piaci várakozások 25,4 milliárd forintos konszolidált nettó eredményt valószínűsítettek; a mi várakozásunk 25,3 milliárd forint volt. A tényadatok 2,9%-al haladják meg a piaci várakozásokat.
A vártnál kevésbé esett vissza a Matáv
A Matáv Rt. az idei év első felében az előzetes elemzői várakozásnál jobban teljesített. A társaság , 37,7 milliárd forint nettó eredményt ért el, ami az egy évvel korábbinál 14,5 százalékkal kisebb. A mobil és a MakTel növekedésének köszönhetően a MATÁV 9,2%-kal növelte árbevételét - 287,5 milliárd forintra - az idei év első felében. Az árbevétel-növekedés első sorban a kedvező második negyedéves teljesítménynek köszönhető. A tavalyi év második felétől csökkenő pályán lévő EBITDA ráta ismét 42,9%-ig emelkedett a második negyedévben, ami az üzemi teljesítmény javulását és egészséges eredményszerkezetet mutat.
Jó eredményekről számoltak be a legnagyobbak
A három legnagyobb kapitalizációjú és likviditású tőzsdén szereplő magyar társaság, a MOL, a Matáv és az OTP is a várakozásoknál kedvezőbb eredményekről számolt be féléves jelentéseik során.