A tájékoztatás szerint a kitermelési megállapodás (lifting agreement) és a csővezeték építési megállapodás (pipeline construction agreement) főbb paramétereiről tárgyalások folynak a kurdisztáni természeti erőforrások minisztériumával.
A Mol 100 százalékos leányvállalata, a Mol Kalegran 2007 óta működik az észak-iraki Kurdisztánban az Akri-Bijeel blokk operátoraként. Az operátor két kereskedelmi értékű találatot jelentett be a blokkban, a mezőfejlesztési terv a két találat (Bijell, Bakrman) körüli területre vonatkozik.
Közölték: a fejlesztési program két fázisból áll. Az első fázisban az operátor célja az olyan fontos tényezők pontosabb meghatározása, mint a készletállomány mérete, a kitermelhető szénhidrogén aránya, a felszíni létesítmények optimális kialakítási módja és a teljes mezőfejlesztési költségek meghatározása.
Az első fázis azonnal kezdetét veszi, négy fúróberendezés és egy kútmegmunkáló fúróberendezés használatával, ezzel is felgyorsítva a megvalósítást, és ahol lehetséges, egyben előkészítve már a második fázis megindítását is - írták.
A Mol az MTI érdeklődésére csütörtökön közölte, az Irakban folyó harcok eddig semmilyen problémát nem okoztak az ottani tevékenységükben. A Mol 2014. június 1-jével megnyitotta új regionális irodáját Erbilben, Kurdisztán fővárosában.
Az Iszlám Állam nevű szélsőséges szunnita szervezet fegyveresei június óta jelentős területeket foglaltak el Irak nyugati és északi - javarészt szunniták lakta - részén. Bár a szervezet számos vallási kisebbség több tízezer tagját üldözte el lakhelyéről Észak-Irakban, ez idáig a Kurdisztán autonóm tartomány stabilitását nem veszélyeztette.
MTI