A szakszervezeti oldal nem volt egységes a keresetemelés e mértékének elfogadásában, de az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége tartózkodásával nem akadályozta meg az egyezséget.
Az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége azzal indokolta tartózkodását, hogy szerintük ez a mérték nem lesz elégséges az 50 ezer forintos minimálbérből adódó igen komoly bérfeszültségek mérséklésére. A szövetség nehezményezte azt is, hogy a minimálbérről, illetve a keresetemelési ajánlásról nem egymással összefüggésben állapodtak meg. A szakszervezeti szövetség képviselője hangsúlyozta azt is, hogy álláspontjuk szerint egy ilyen keresetemelési mérték azt jelenti, hogy a dolgozók nem részesülnek megfelelően a javuló gazdasági teljesítmény adta lehetőségekből.
A szakszervezetek igényelték, hogy a megállapodáshoz egy szöveges kiegészítést is fűzzenek. Ennek tartalmáról a felek további egyeztetést tartanak. A 8-10,5 százalékra vonatkozó kompromisszumot a munkaadói és munkavállalói érdekképviseletek először külön megtartott tárgyaláson alakították ki, s a további egyeztetéseken a kormányzatnak is elfogadható volt ez a mérték.
Keresetemelési ajánlás, 8-10,5 százalék
Az országos keresetemelési ajánlás keretében 8-10,5 százalékot ajánlanak jövőre a versenyszféra középszintű és helyi bérmegállapodásaihoz - egyezett meg pénteken az Országos Munkaügyi Tanács (OMT) kormányzati, munkaadói, munkavállalói oldala.