A kézírásos recept - melynek nyomán a gyorsétterem lánc elindult, és ami híressé tette feltalálóját, Harland Sanders ezredest - még most is a KFC főhadiszállásán van jól elzárva. A titkos kézirat tartalmát és alapanyagait egyes hírek szerint még a vállalatlánc csúcsvezetői sem ismerik.
[ajanlo=286][igazitas=left/]Minden hatvanöt évvel ezelőtt kezdődött, mikor Sanders tökélyre fejlesztette útszéli éttermében a 11 növényből és fűszerből álló ínycsiklandó csirke-szószát. A recept a mai napig titokban maradt, mint ahogy az étterem-lánc csirkéi iránti kereslet sem csökkent. Sokat tettünk annak érdekében, hogy bebiztosítsuk a recept titkát, mondta Gregg Dedrick, a vállalat elnöke. Elnökök jönnek-mennek, de a recept titokban marad, tette hozzá a vezér.
A KFC több mint 80 országban 13 300 étteremmel rendelkezik világszerte, melyekben naponta nyolcmillió embert szolgálnak ki. Kínában már akkorára nőtt az étterem-lánc, hogy szinte napi jelleggel nyitnak új éttermeket. A cég évekkel ezelőtt kihagyta nevéből a "sült" jelzőt, és nem sült csirkés termékeket is elkezdett árulni, hogy erősítse az egészséges táplálkozás imázsát. Ezen kívül óriási sikere volt a társaság 99 centes szendvicsének is.
A KFC eladásai az USA-ban közel nyolc százalékkal emelkedtek, az világszintű forgalma pedig elérte a 12,2 milliárd dollárt.
Menedzsment Fórum
Kézírásos recepten nyugszik a KFC sikere
A kézírásos recept - melynek nyomán a gyorsétterem lánc elindult, és ami híressé tette feltalálóját, Harland Sanders ezredest - még most is a KFC főhadiszállásán van jól elzárva. A titkos kézirat tartalmát és alapanyagait egyes hírek szerint még a vállalat-lánc csúcsvezetői sem ismerik.