2p

A T-Systems két felsővezetője távozott. Pintér Sándor belügyminiszter szerint a rendőrség nem hibázott a botrányt kirobbantó etikus hacker elleni eljárásban.

Kirúgták a T-Systems két felsővezetőjét, akik felelősek voltak a BKK e-jegyrendszerének nyári botrányáért, tudta meg a HWSW. A fejleményről hivatalos közlemény nem született, de a Magyar Telekom megerősítette a lap értesüléseit.

(AFP)

A két elbocsátott vezető közül Lakatos András írta alá a T-Systems részéről a BKK-val kötött új szerződést, Takács József pedig a T-Systems informatikai biztonságért felelős igazgatója volt. A botrány kirobbanásakor ők ketten képviselték hivatalosan a T-Systemset a villámgyorsan megszervezetett sajtótájékoztatón.

A HWSW információi szerint a T-Systems számára komoly zavart okozott a BKK-botrány, a cég ugyanis most igen aktívan keres informatikust, fejlesztőt, üzemeltetőt, IT-biztonsági szakembert változatos pozíciókba. A botrány nagyon kellemetlenül érintette a céget, a sokmillió forintos költségvetéssel folyó kampányt gyakorlatilag derékba törte, ezzel pedig az informatikai munkavállalókért folyó ádáz küzdelemben is komoly hátrányba került a vállalat.

Magát az ezer sebből vérző rendszert egyébként a BKK mára teljesen leállította, a T-Systems pedig vállalta, hogy "saját költségén helyezi új platformra” az e-jegy rendszert.

Mint ismert, az e-jegyes botrány akkor robbant ki, amikor egy 18 éves etikus hacker júliusban, a BKK elektronikus jegyárusításának élesítése után könnyedén belemászott a rendszerbe, és néhány szám átírásával 50 forintért fővárosi bérletet vásárolt - majd ezt e-mailben rögtön jelentette is a vállalatnak. A hackert feljelentették, eljárás indult ellene, mely augusztusban véget ért, amikor a rendőrség megállapította, hogy a fiatal jóhiszeműen járt el, nem bűnös.

Maga az eljárás azonban sokak szemét csípte, és a jobbikos Sneider Tamás meg is kérdezte az ügyről Pintér Sándor belügyminisztert. Pintér írásbeli válaszát a Magyar Nemzet idézte, mely szerint a rendőrség nem hibázott az ügyben.

„Önmagában az a körülmény, hogy a feltételezett elkövető az elkövetést követően felfedi magát és az elkövetés módszerét, még nem alapozza meg a cselekmény társadalomra veszélyessége hiányának megállapíthatóságát”

- írta Pintér.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!