2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Menedzsmentje novemberi várakozásánál jobb eredményt ért el a Magyar Telekom a tavalyi év utolsó negyedévében.

Szabó János gazdasági vezérigazgató-helyettes novemberben azt vetítette előre, hogy éves összehasonlításban a Magyar Telekom EBITDA mutatója 9-12 százalékkal, azon belül is inkább a kedvezőtlenebbel értékkel fog csökkenni. Ezzel szemben a csütörtökön megjelent tényleges adat 7,9 százalékos visszaesésről tanúskodik.

A Telekom egyébként szinte hajszálpontosan hozta az elemzők által várt 165,7 milliárdos utolsó negyedéves bevételt, ami minimális javulás az egy évvel ezelőttihez képest. A magyar és macedón vezetékes és mobil hang alapú bevételek csökkenését ugyanis az energiaszolgáltatásból származó és a nem hang alapú mobil bevételek növekedése ellensúlyozni tudta.

Az egyéb működési költségeken, úgy mint marketing, tanácsadói díjak, bérleti díjak elért megtakarításoknak köszönhetően a társaság működési eredménye egy év alatt 46,1 százalékkal nőtt. Mivel a pénzügyi eredmény soron valamivel javuló számokat tudott kimutatni a társaság, így az adózás előtti eredmény 4,1 milliárddal lett jobb. És bár a nyereségadó is emelkedett, az adózott eredmény a 2012-es utolsó negyedéves 1,1 milliárdos mínusszal szemben 1,2 milliárdos profit lett. A társaság utolsó három havi EBITDA mutatója 38,8 milliárd forintra nőtt, EBITDA-rátája pedig 23,4 százalék lett.

A Telekom nettó adósságállománya a 2012. végi 273,1 milliárd forintról 2013 végére 381,2 milliárd forintra nőtt. A nettó eladósodottsági ráta (a nettó adósságnak az összes tőkére vetített aránya) 43,8% volt 2013. év végén, részben a jövőbeni éves frekvencia díjak aktiválása, valamint a fordítottan faktorált szállítói szerződések miatt megemelkedett pénzügyi kötelezettség eredményeként. A menedzsment ezt az az eladósodottsági rátát kívánja a 30-40 százalék közötti céltartományban tartani, így a most közölt adat csak megerősítheti a vezetőséget abban, hogy idén nem fizetnek osztalékot.

A beszámolóban a jövőre vonatkozóan Christopher Mattheisen vezérigazgató 3 százalékkal alacsonyabb bevételt, 3-6 százalékkal lemorzsolódó EBITDA-t prognosztizált a 2014-es évre.

A szerző rendelkezik Telekom részvényekkel
mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!