"Induljanak el ezekért a cégekért a világ legnagyobb tőkés csoportjai, befektetői. Fizessenek érte nagyon sok pénzt, ezt pedig az államadóság csökkentésére fordítsuk" - hangsúlyozta Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter, hozzátéve, hogy évi több százmilliárd forintos bevételt remél a most még állami kézben lévő vállalatok eladásából.
A miniszter szerint azért indokolt ezen cégek privatizációja, mert a magánkézben lévő vállalatok jobban működnek, mint az államiak. A nyereséges állami érdekeltségeket pedig azért érdemes eladni, mert azokért több pénzt lehet kapni. Kóka János hangsúlyozta, hogy olyan stratégiai cégek eladása, mint például a Paksi Atomerőmű, nem került szóba.
A szeptember elsején Brüsszelnek megküldött konvergenciaprogram szerint "a kormány folytatja a még állami kézben lévő vállalatok magánkézbe adását." A következő időszak tervei között szerepel egyebek mellett a MOL-ban és a Földhitel és Jelzálogbankban megmaradt állami tulajdonrész, valamint a Malév értékesítése.
Kóka eladná a Szerencsejáték Zrt.-t is
A Liberális Gazdasági Tanács azt szeretné, hogy ne csak a konvergenciaprogramban szereplő cégeket privatizálják a következő években, hanem egyebek mellett a Volán társaságokat, a Magyar Posta Zrt.-t, a Magyar Villamos Műveket és a Szerencsejáték Zrt.-t is - közölte Kóka János a Kuncze Gáborral közösen tartott, a testület tanácskozását követő sajtóértekezleten.