Az ügyben a kölni államügyészség nyomoz, s a gyanú szerint a Thyssengas is beszállt pénzzel az E.ON Ruhrgas utaztatási programjába. Az E.ON Ruhrgas és a Thyssengas helyiségeit már korábban átkutatták és iratokat foglaltak le, számol be a Der Spiegel német lap.
[ajanlo=1480][igazitas=left/]A kölni ügyészség 159 helyi politikus és menedzser ügyében nyomoz. A gázszolgáltatókkal szemben megfogalmazódott gyanú az, hogy ezek a cégek városi közüzemeknél felügyelő bizottsági állásokat betöltő személyeket is utaztattak olyan helyekre, amelyeknek látszólag semmi közük az olajhoz, vagy a gázhoz.
A célpontok között szerepelt Barcelona, a belgiumi Brügge és Szentpétervár is, az egyes utakra a politikusok házastársaikat is magukkal vihették. Feltételezések szerint az E.ON Ruhrgas és a Thyssengas a fizetett turistautakkal is próbálta megnyerni a városi közüzemek, a gázfelhasználók jóindulatát, elérni, hogy a jövőben is a Ruhrgastól, illetve a Thyssengastól rendeljék az energiahordozót.
Az E.ON Ruhrgas azonban védekezik, és a városi közüzemeknek írt levelében leszögezte: nem turistautakról volt szó, az utazásokat a szakmai informálódás jegyében szervezték, a célállomások között szerepelt tengeri fúrótorony, ipari telephely, a résztvevők előadásokat hallgattak meg.
A német lap arról is beszámol, hogy az E.ON Ruhrgasnál megszigorítják a szabályokat. A jövőben a résztvevőknek esetleg önrészt kell fizetniük, az új koncepció kidolgozásáig teljesen beszüntették a vevők számára szervezett utakat.
MTI / Menedzsment Fórum
Korrupciós botrányba keveredett az E.ON Rurhgas
Korrumpálás gyanújába keveredett a legnagyobb német gázszolgáltató, az E.ON Ruhrgas mellett az RWE-Energy által működtetett Thyssengas is.