A GKI Gazdaságkutató Rt. által -EU támogatással- végzett felmérés szerint márciusban az üzleti szféra és a lakosság várakozásai egyaránt javultak: az intézet szezonálisan kiigazított konjunktúra-indexe azonos a tavaly nyár elejei szinttel. Az üzleti várakozások a 2001. egészére jellemző romlás után idén folyamatosan emelkednek, a lakossági várakozások pedig - tavalyi folyamatos javulás után - a valaha mért legnagyobb értéküket érték el.
Az üzleti szférán belül márciusban a kereskedelmi cégek várakozása jelentősen, az ipariaké kissé javult. Az építőipariaké pedig minimálisan romlott. Az iparban javult a termelési színvonal és a rendelésállomány megítélése, de az utóbbin belül az exportrendeléseké romlott. Visszafogottabbá váltak az építőiparban a foglalkoztatási várakozások.
Márciusban 8,5 ponttal, látványosan emelkedve eddigi legmagasabb szintjét érte el a lakossági bizalmi index. Még soha nem érezték ennyien, hogy az elmúlt 12 hónapban javult a pénzügyi helyzetük, s a lakosság a következő 12 hónapban is ennek folytatódására számít. Márciusban határozottan alacsonyabb áremelkedésről számoltak be a válaszadók, mint korábban, s az inflációs várakozásaik is mérséklődtek.
Az emberek a munkanélküliek számának csökkenésére számítanak. Némileg erősödött a lakosság vásárlási kedve: többen tartják kedvezőnek az alkalmat tartós fogyasztási cikkek vásárlására, mint korábban, s a következő 12 hónapban többen tervezik ilyen kiadásaik növelését, mint eddig. Márciusban minden eddiginél többen jelezték, hogy kedvező az alkalom a megtakarításra. Viszont a megtakarítók száma nem változott, a hitelt felvevők aránya azonban erőteljesen nőtt az előző hónaphoz képest.