A tavasszal hazánkban is üzletet nyitó Lidl-csoport észak- és kelet-európai terjeszkedését mintegy 370 millió euró erejéig külső befektetők finanszírozták. Elemzők szerint a diszkontláncok tulajdonosi hálózatában jelentős összefonódásokat lehet megfigyelni.
A Lidl diszkontláncot magában foglaló Schwarz-csoport legnagyobb külső tőkebefektetője közé tartozik a drogéria üzletág királyának tartott Anton Schlecker és a düsseldorfi WestLB bank, írja a Süddeutsche Zeitung.
A Schwarz-csoport, és ezen belül a Lidl 2000-ben és 2001-ben 230 millió, 2003-ban pedig 262 millió euró értékű osztalék elsőbbségi részvényt bocsátott ki. Az akciónak elsősorban az volt a célja, hogy biztosítsa a Lidl észak- és kelet-európai terjeszkedésének pénzügyi hátterét.
A kibocsátott értékpapírokból a WestLB 260 millió, a Schlecker 75 millió euró értékben vásárolt, de a befektetők közt volt a Ratio-kereskedelmi csoportot birtokló Münsteraner vállalat is. Az újság szerint ez is azt bizonyítja, hogy a diszkontláncok tőketulajdonosai közti összefonódások a feltételezettnél nagyobbak.
A Schwarz-csoport csupán ahhoz ragaszkodott, hogy legalább 25 százalékos részesedése maradjon a Lidlben.
(Menedzsment Fórum)
Kapcsolódó anyagok:
Tavasszal újabb diszkontlánc nyit üzleteket Magyarországon
Magyarországra tart a Wal-Mart és a Lidl
Megfontolt, de aggresszív a magyar piacra készülő új áruházlánc
Külső befektetők a Lidl terjeszkedése mögött
A tavasszal hazánkban is üzletet nyitó Lidl-csoport észak- és kelet-európai terjeszkedését mintegy 370 millió euró erejéig külső befektetők finanszírozták. Egyesek szerint a diszkontláncok tulajdonosi hálózatában jelentős összefonódásokat lehet megfigyelni.