A projektet - függetlenül attól, hogy a kutatást a határ melyik oldalán végzik éppen - fele-fele arányban finanszírozzák, a munkálatok irányításáról közösen döntenek és a siker esetén várható bevételeket is egyenlő arányban osztják meg.
Megállapodásuk szerint magyar oldalon, a Zaláta-1 kutatófúrással indítják a közeljövőben a munkát. Ennek a fúrásnak a várható mélysége 3400 méter és a költsége közel 5 millió euró. Emellett potenciális földgáztároló zónák rétegvizsgálata, valamint termelőkút-kiképzés is része a programnak, amennyiben jelentős gázfelhalmozódást találnak. Ez utóbbi várhatóan még ez év végéig kiderül.
Gazdaságosan kitermelhető-értékesíthető mennyiségű "gáztalálat" esetén együtt döntenek a gázmező termelésbe állításának optimális módjáról, a beruházás felgyorsításáról, hogy a régió mielőbb beköthető legyen a nagy nyomású földgáz-vezeték rendszerbe - közölték a vállalatok szakvezetői.
MTI/Menedzsment Fórum
Kutatási szerződést kötött a MOL és az INA
Földgázmezők fellelésére irányuló közös határmenti kutatási programról írtak alá szerződést a Mol-csoport és a horvátországi INA kutatási és termelési igazgatói csütörtökön Zalaegerszegen.