2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Széchenyi-terv forrásainak eddig csupán a 20 százalékát osztották szét a pályázók között. A tendert benyújtóknak mindössze három százaléka egyéni vállalkozó, 37 százaléka gazdasági társaság. A legkisebb megítélt támogatás 21 600 forint volt.

Eddig csupán az egyötödét osztották szét támogatásként a Széchenyi-terv ez évi keretének. Mint ismeretes, az idén 195,9 milliárd forint fordítható a programokra. Ebből 132,1 milliárdot autópálya-építésre költenek. A Széchenyi-terv egyéb programjaira így 163,8 milliárdot oszthat szét az állam. Eddig 1425 nyertes pályázat összesen 32,5 milliárd forintot nyert el támogatásként, vagyis a felhasználható keretnek fél év alatt mindössze 20 százalékát ítélték oda -- derül ki a Gazdasági Minisztérium (GM) lapunkhoz eljuttatott adataiból.

A legkisebb támogatást, 21 600 forintot egy magánszemély nyerte lakossági energiatakarékossági pályázatával. A legtöbb állami segítséget a budapesti Duna Sétány Székház Ingatlanfejlesztő és Hasznosító Kft. kapta. A cég 2,3 milliárd forint támogatást fordíthat kongresszusi turizmusra.

A pályázóknak mindössze három százaléka egyéni vállalkozó, hasonló arányt képviselnek az egyházak is. A Széchenyi-terv programjaira tendert benyújtók 37 százaléka gazdasági társaság, 15 százaléka pedig önkormányzat. A megítélt támogatásban a helyhatóságok nagyobb arányban, 35 százalékban részesülnek, hiszen forrásigényük - elsősorban a bérlakásépítés miatt - is nagyobb.

A benyújtott pályázatok számát tekintve továbbra is az energiatakarékossági program a legnépszerűbb (1900-an nyújtottak be tendert). A vállalkozáserősítő programra 1463-an jelentkeztek. A toplistán a harmadik a turizmusfejlesztési program - amelyet a kormány múlt heti ülésén plusz tízmilliárd forinttal kibővített -, erre 1264-en pályáztak.

A megítélt támogatás szempontjából a sorrend megfordul. A legtöbb állami forrást, 12,3 milliárd forintot a turizmusfejlesztési pályázatok kapták. A vállalkozáserősítő programokra 9,4 milliárd jutott. A támogatási listán a harmadik helyet 8,5 milliárd forinttal a lakásprogramok foglalják el.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!