[ajanlo=276][igazitas=left/]A vezető nem indokolta döntését, az azonban tény, hogy az utóbbi időben egyre nagyobb nyomás nehezedett rá a korrupciós ügy miatt. Azt még nem lehet tudni, hogy a felügyelőbizottság elfogadta-e a lemondást, számol be a Süddeutsche Zeitung.
Hartz közeli bizalmasa volt Helmuth Schusternek, a VW leányvállalataként funkcionáló Skoda menesztett személyzeti főnökének. A VW személyzeti főnökét többek között azzal vádolták meg, hogy nem ellenőrizte az üzemi tanács szolgálati útjaira biztosított büdzsé felhasználását. Az üzemi tanács elnöke, Klaus Volkert már korábban benyújtotta lemondását.
Hartz korábban még élesen visszautasította azokat a vádakat, miszerint a cég vezetése drága luxusutakkal "megvette" volna az üzemi tanács tagjait. Nekik cserében a testületben a vezetés irányvonala mellett kellett érvelniük; a juttatás fejenként a 30 ezer eurót is elérhette.
Schustert azzal is gyanúsítják, hogy több más vezetővel, köztük Volkerttel együtt hat fedőcégből álló, az egész világra kiterjedő láncot hozott létre, hogy sápot húzzon a VW-hez kötődő beszállítói szerződésekből.
Schuster kenőpénzügye miatt, amely állítólag egy indiai VW-gyár létesítésével függött össze, a konszern első számú vezetője, Bernd Pischetsrieder elhalasztotta a tervezett indiai gyár építését.
Menedzsment Fórum
Lemondott a korrupciós ügybe keveredett VW-főnök
Újabb fejezetéhez érkezett a Volkswagen korrupciós botránya: pénteken felkínálta lemondását a felügyelőbizottságnak Peter Hartz, az autógyár személyzeti vezetője. Hartz közeli bizalmasa volt Helmuth Schusternek, a Skoda menesztett személyzeti főnökének.