A komplexum tulajdonosa, a DVG Dunaújvárosi Vagyonkezelő Zrt. havi 22,35 millió forint lízingdíjat fizet a konzorciumnak. A fürdő mellé egy szállodát is tervez a város, ennek beruházóját októberben választanák ki, melynek teljes költsége 10-15 milliárd forintot tenne ki.
A létesítmény üzemeltetőjéről még nem döntött az önkormányzat. Az építési engedélyezési tervdokumentáció már elkészült s a jövő héten kerül a tervtanács elé. Amennyiben az építésügyi hatóság is elfogadja a terveket, szeptemberben elkezdődik a beruházás. A nyertes cégeknek 2007. szeptember végéig kell átadniuk az új létesítményt.
Az előzetes számítások szerint évi 300 ezer látogatónak biztosítana szórakozási lehetőséget a most megépülő 15 medence a kiszolgáló gyógyászati létesítményekkel együtt. Az élményfürdő másik érdekessége, hogy Európában ez lesz az első olyan komplexum, amelyben három fedett nagymedence található. A Dunaújvárosi Főiskola már a jövő évtől elindítaná itt a világ első vízilabda-főiskolai karát, ami szintén egyedülálló és már előzetesen nagy az érdeklődés iránta - közli a Napi Gazdaság.
Lízingből finanszírozza új fürdőjét Dunaújváros
Támogatás hiányában húszéves futamidejű pénzügyi lízing keretében finanszírozza az új – 3,4 milliárd forintból létrehozni tervezett – élmény- és wellnessfürdő-beruházását a dunaújvárosi önkormányzat. A 15 medencéből álló fürdőt és létesítményeit saját költségén a Vegyépszer, a Mahíd és a CIB Bank alkotta konzorcium építi meg, ezért az önkormányzat havi 22,35 millió forint lízingdíjat fizet - írja a Napi Gazdaság.