5p

Bár a bioüzemanyag előállítása gazdaságosság szempontjából ma még nem alternatívája a kőolajénak, hosszú távon azonban forradalmasíthatja a motorikus hajtóanyagok termelését, véli Hernádi Zsolt. Az mfor.hu Staféta sorozatában a MOL igazgatóságának elnöke válaszolt Gaál Zoltán, a Pannon Egyetem rektorának kérdésére.

- Gaál Zoltán, a Pannon Egyetem rektorának kérdése Hernádi Zsolthoz, a MOL Rt. igazgatóságának elnökéhez:

- "Az alternatív energiaforrások szerepe felértékelődik. Illeszkedik-e a MOL Rt. stratégiájába a biogázolaj gyártásának meghonosítása, majd gyártásba vétele?"
Hernádi Zsolt:

- A MOL 2010-ig meghirdetett stratégiájában azokra a tevékenységekre kíván összpontosítani, amikben kompetenciái kiemelkedő részvényesi értéket tudnak teremteni. A kőolajkutatás és -kitermelés mellett ide tartozik a kőolaj-finomítás, valamint a motorikus üzemanyagok gyártása és forgalmazása.

Cégünk tevékenységébe illeszkedik a biológiai eredetű üzemanyagok előállítása és forgalmazása. Bár számos országban - így nálunk is - felgyorsult a területet érintő alapkutatás, azok felhasználása és előállítása ma még nem jelent üzemi szinten is gazdaságos alternatívát a kőolajalapú üzemanyagok előállításával és felhasználásával szemben.

Az már látható, hogy a megfelelő technológia kidolgozásáig még hosszú út vezet, de ha a jelenleg felvetett kérdések megoldódnak, akkor a bioüzemanyagok forradalmasíthatják a motorikus hajtóanyagok termelését. Egy ilyen változás Magyarország számára is komoly lehetőségeket teremthet. Ezek kihasználásához azonban idejekorán el kell kezdeni a biológiai eredetű üzemanyagok, így a biogázolaj előállítását és felhasználását.

A MOL támogatásával jelenleg több fejlesztési program indult be annak érdekében, hogy 2008. január elsejétől - az Európai Unió előírásainak megfelelően - kizárólag 4,4 százaléknyi biokomponenst tartalmazó gázolajat forgalmazhassunk.

Hernádi Zsolt kérdése Csák Jánoshoz, a Helikon Kiadó jelenlegi tulajdonosához:

- "Ön megtapasztalhatta, hogy a menedzseri munka sikere a bankszektorban, a távközlésben, az olajiparban vagy akár a könyvkiadásban ugyanazokra a tényezőkre vezethető vissza. Ezek jelentős része megtanítható, elsajátítható. Ön szerint hogyan és milyen intézményi struktúrában lehetne javítani a magyar menedzserképzés színvonalán?"
A választ hamarosan olvashatják az mfor.hu-n!


Mosonyi György kérdése Gaál Zoltánhoz (képünkön): Hogyan látja a vegyészmérnökképzés jövőjét?
Gaál Zoltán válasza: A Vegyészmérnöki Szak ma is a Veszprémi "Pannon" Egyetem hagyományait őrzi...

Straub Elek kérdése Mosonyi Györgyhöz (képünkön): Milyen lehetőségekkel és problémákkal találja magát szemben a MOL a szomszédos országokban?
Mosonyi György válasza: A legtöbb közép-európai vállalat - így a MOL is - a térségbeli államokba való belépésnél azt tapasztalja...

Beke-Martos Gábor kérdése Straub Elekhez (képünkön): Hogyan alakul a partnerség és a verseny együttélése a Magyar Telekom Csoport magyarországi tevékenységében?
Straub Elek válasza: Napjainkban a távközlési piac rohamosan változik, a robbanásszerű technológiai fejlődés folyamatosan új kihívások elé állítja a távközlési ...

Molnár Károly kérdése Beke-Martos Gáborhoz (képünkön): Mi a lehetőség és a felelősség viszonya a Siemensnél a társadalmi felelősségvállalás tekintetében?
Beke-Martos Gábor válasza: A Siemens Rt. vállalati stratégiájá- ban kiemelt helyet foglal el a társadalmi felelősségvállalás, mivel aktív és felelős tagjai vagyunk...

Kocsis István kérdése Molnár Károlyhoz (képünkön): Hogyan tudja Rektor Úr összehangolni a színvonalas tudományos képzési műhely, illetve egy sikeres "nagyvállalkozás" menedzselésének feladatait?
Molnár Károly válasza: A BME nemcsak hazánk, de a kelet-közép-európai régió egyik legnagyobb műszaki felsőoktatási intézménye...

Szalay-Berzeviczy Attila kérdése Kocsis Istvánhoz (képünkön): Van-e Ön szerint létjogosultsága egy energiatőzsdének Magyarországon? Ha igen, milyen feltételekkel lehet sikeres vállalkozás?
Kocsis István válasza: Számos példát találunk Európában, ahol egy jól szervezett áramtőzsde...

Somody Imre kérdése Szalay-Berzeviczy Attilához (képünkön): Mit kíván tenni azért, hogy a hazai üzleti élet a budapesti olimpia ügye mögé álljon?
Szalay-Berzeviczy Attila válasza: Az olimpia Magyarországra hozatalának ötlete természetesen nem újszerű gondolat.

Kóka János kérdése Somody Imréhez (képünkön): Lát-e esélyt arra, hogy független szakértőként megítélje a pártok egészségügyi reformra vonatkozó elképzeléseit?
Somody Imre válasza: Valójában egyik pártnak sincs átfogó, a lényegi bajokat orvosló stratégiája!

Vizi E. Szilveszter kérdése Kóka Jánoshoz (képünkön): Az elmúlt három évben folyamatosan csökkent az egy főre jutó kutatásfejlesztési pénzforrás Magyarországon. Hogyan fogjuk növelni így a hazánkban gyártott termékekben a hozzáadott magyar szellemi értéket?
Kóka János: Elnök úr téved...
Demján Sándor kérdése Vizi E. Szilveszterhez (képünkön): Mikorra várható a Társadalmi Szerződés megszületése Magyarországon?
Vizi E. Szilveszter: A Gazdasági és Szociális Tanács (GSZT) különböző oldalainak (munkaadói, munkavállalói, civil és tudomány) képviselői zömmel...
Az mfor.hu kérdése Demján Sándorhoz: Ön, mint az Év Vállalkozója 2005 cím nyertese, mit gondol, miként lehetne feloldani a hazai kis és középvállalkozók immár kóros tőkeszegénységét?
Demján Sándor: Alapvetően hosszúlejáratú kamatmentes, államilag jelentősen támogatott...
Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!