A British Airways és az egyik utazási portál nyáron készített internetes felméréséből kiderül, hogy a magyarok már majdnem minden negyedik utazás alkalmával keresnek fel tengeren túli, elsősorban észak-amerikai és ázsiai világvárosokat. Ezen utazásaikat elsősorban a kalandvágy motiválja, hiszen háromból két utazó "világot látni" utazik az óceán túlpartjára.
A magyar vonatkozású emlékek közül a légitársaság a New York államban lévő Saranac Lake városkában található Bartók Béla emléktáblát is számba vette, ahol a híres magyar zeneszerző 1945-ben élete utolsó nyarát töltötte. Szintén New York-i látnivaló az 1928. március 15-én felavatott, Kossuth Lajos-szobor, illetve a Kossuth-ház Washingtonban.
A listán található például a Ford T-Modell megálmodójának, a makói születésű Galamb József, a Princetownban található fizikai Nobel-díjas Wigner Jenőnek, illetve a számítógép atyjaként ismert Neumann Jánosnak a sírhelye is. Buenos Airesben Szent István mellszobor, Sao Paolóban magyar bencések által alapított kolostor található.
Érdekesség, hogy az egyik legrégebbi magyar gyülekezet az Egyesült Államokban a Kirkland-i Perth Amboy-i református közösség. Kevesen tudják, hogy a XXth Century Fox Filmstúdiót a tolcsvai születésű Fried Miklós alapította.
Hősök tere Shanghaj-i lenyomatban
A légitársaság közleményéből kiderül: Sanghaj közelében hatalmas szórakoztató park nyílt, Shanghai Global Paradise néven. A világ jó néhány híres épületének és emlékművének építették itt fel a méretarányos mását. Megtalálhatóak itt a gizai piramisok, a berlini Brandenburgi kapu vagy a Mount Rushmore-ba vésett amerikai elnökszobrok, csakúgy mint a főbejárattal szemben a Hősök tere 90 százalékos méretarányú másolata.