2p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A világ felső vezetőinek életszínvonala közt hatalmas a különbség. A Mercer most publikált jelentése szerint - amelyről a Világgazdaság számolt be - a régióban nemcsak a megélhetési költségek, de az állami elvonás is Magyarországon a legmagasabb.

A világ felső vezetőinek életszínvonala közt hatalmas a különbség. A Mercer most publikált jelentése szerint – amelyről a Világgazdaság számolt be – a régióban nemcsak a megélhetési költségek, de az állami elvonás is Magyarországon a legmagasabb.

A Mercer elemzése nem pusztán a vállalati felső vezetők keresetét veti össze, hanem a helyi adórendszert és megélhetési költségeket is figyelembe veszi. Bár a fejlett országokban a fizetések jóval magasabbak, a világ 50 országának rangsorában az eltérést több mint kompenzálják a személyi jövedelemadózásban és a társadalombiztosítási költségekben fellelhető eltérések.

Így a lista harmadik helyén például az alacsony adókulcsokat alkalmazó Hongkong, és a dollárban a legmagasabb bruttó béreket fizető Svájcot követően Ecuador áll. A listán a következő helyeket Németország, USA, Chile, Uruguay és Venezuela következik.

Ami a közép-európai régiót illeti Lengyelország a 41. Helyen áll, őket követi Magyarország, a románok a 44., a csehek a 47. helyen állnak. A nálunk dolgozó menedzserek vásárlóereje közel duplája a bulgáriai vezetőkének, de kevesebb, mint a fele a Németországban tevékenykedő kollégáknak. Érdekes, hogy egy kínai vezető 10, egy törökországi 42, míg egy írországi vezető 87 százalékkal él jobban, mint a magyarországi menedzser.

A tanulmány a járulékok szempontjából is figyelemre méltó. Az adatok szerint Hongkongban a bérek 13, Japánban pedig a 24 százalékát vonja el az állam. Ezzel szemben Olaszországban, Vietnámban és Magyarországon ez az arány 44-45 százalék. A befektetésekért folyó verseny kapcsán fő riválisunknak számító Cseh- illetve Lengyelországban ez az arány 35, illetve 37,5 százalék - írta a Világgazdaság.


Kapcsolódó anyagunk:
Menedzserfizetések világszerte

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!