2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A világ felső vezetőinek életszínvonala közt hatalmas a különbség. A Mercer most publikált jelentése szerint - amelyről a Világgazdaság számolt be - a régióban nemcsak a megélhetési költségek, de az állami elvonás is Magyarországon a legmagasabb.

A világ felső vezetőinek életszínvonala közt hatalmas a különbség. A Mercer most publikált jelentése szerint – amelyről a Világgazdaság számolt be – a régióban nemcsak a megélhetési költségek, de az állami elvonás is Magyarországon a legmagasabb.

A Mercer elemzése nem pusztán a vállalati felső vezetők keresetét veti össze, hanem a helyi adórendszert és megélhetési költségeket is figyelembe veszi. Bár a fejlett országokban a fizetések jóval magasabbak, a világ 50 országának rangsorában az eltérést több mint kompenzálják a személyi jövedelemadózásban és a társadalombiztosítási költségekben fellelhető eltérések.

Így a lista harmadik helyén például az alacsony adókulcsokat alkalmazó Hongkong, és a dollárban a legmagasabb bruttó béreket fizető Svájcot követően Ecuador áll. A listán a következő helyeket Németország, USA, Chile, Uruguay és Venezuela következik.

Ami a közép-európai régiót illeti Lengyelország a 41. Helyen áll, őket követi Magyarország, a románok a 44., a csehek a 47. helyen állnak. A nálunk dolgozó menedzserek vásárlóereje közel duplája a bulgáriai vezetőkének, de kevesebb, mint a fele a Németországban tevékenykedő kollégáknak. Érdekes, hogy egy kínai vezető 10, egy törökországi 42, míg egy írországi vezető 87 százalékkal él jobban, mint a magyarországi menedzser.

A tanulmány a járulékok szempontjából is figyelemre méltó. Az adatok szerint Hongkongban a bérek 13, Japánban pedig a 24 százalékát vonja el az állam. Ezzel szemben Olaszországban, Vietnámban és Magyarországon ez az arány 44-45 százalék. A befektetésekért folyó verseny kapcsán fő riválisunknak számító Cseh- illetve Lengyelországban ez az arány 35, illetve 37,5 százalék - írta a Világgazdaság.


Kapcsolódó anyagunk:
Menedzserfizetések világszerte

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!