2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Több tucatnyi szabálysértési eljárás indítását és figyelmeztetést jelentett be csütörtökön az Európai Bizottság az európai uniós tagállamok ellen, ezek közül három Magyarországra is vonatkozik.

Csehország, Hollandia és Lengyelország mellett Magyarország sem ültette át időre a jegyzett társaságokra vonatkozó átláthatósági követelményekről szóló irányelv kiegészítését, amelynek célja, hogy a befektetők számára pontosabb adatok legyenek hozzáférhetők a társaságok teljesítményéről, pénzügyi helyzetéről és a nagyobb részvényesek személyében bekövetkezett változásokról.

A bizottság egyebek között a kibocsátók által a féléves jelentésben közzéteendő pénzügyi adatok, a befektetők által a nagyobb részesedések megszerzéséről közzéteendő adatok és az előírt adatok egész Európában való nyilvánosságra hozatalának tekintetében egészítette ki a jogszabályt, amelynek átültetési határideje ez év márciusa volt.

Magyarországot, Nagy-Britanniát, Lengyelországot, Luxemburgot, Németországot és Svédországot Brüsszel az Európai Bíróság előtt vonja felelősségre a szakképesítések elismeréséről szóló irányelv végrehajtásának elmulasztása miatt. A jogszabály egyszerűsíti a képesítések elismerési rendszerét és javítja működését. Arra irányul, hogy könnyebbé tegye a képesítéssel rendelkező azon személyek mozgását a belső piacon, akik azért költöznek másik tagállamba, hogy ott nyújtsanak valamilyen szolgáltatást vagy tartósan ott telepedjenek le. A tagállamok nemzeti jogába egy évvel ezelőtt át kellett volna ültetni.

Írásbeli figyelmeztetést küldött Brüsszel Magyarországnak az uniós természetvédelmi jogszabályok megsértése miatt is: a védetté nyilvánított Sajóládi-erdőt ugyanis megtizedelte az illegális fakitermelés, és "Magyarország nem hozott megfelelő kiegyenlítő intézkedéseket a pusztítás hatásainak ellensúlyozására".

A brüsszeli bizottság ebben az ügyben foglalkozik azzal a kérdéssel is, hogy az élőhelyvédelmi irányelvet átültető magyar jogalkotás nem megfelelő, különösen az erdőket illetően mutatkoznak jelentős hiányosságok. Különösen aggodalomra okot adó kérdés az új erdőgazdálkodási tervek jóváhagyása előtt szükséges hatásvizsgálat - áll a brüsszeli közleményben.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!