3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Hírközlési Döntőbizottság (HDb) elvi döntése szerint a távközlési szolgáltatónak mindaddig lehetővé kell tennie az 51-es behívószám használatát az internetes cégek számára, ameddig a két fél között bármilyen jogviszony van - közölte Frischmann Gábor, a hírközlési felügyelet elnöke.

A döntést a HDb azért hozta meg hétfőn, mert a telekommunikációs szolgáltatásokat nyújtó HTCC-csoport tagjai jelezték, mivel nem tudtak hálózati szerződést kötni az internetszolgáltatókkal, október 1-jétől felmondják a hivatalos nevén az SHS-51-es szolgáltatás- és hálózatkijelölő szám használatát a webszolgáltatóknál.

Az elnök aláhúzta, mivel a HDb elvi döntést hozott, a határozatban foglaltak betartása nem kötelező a telekommunikációs cégek számára, ugyanakkor azonban mégis fontos, mert konkrét ügyekben majd ennek alapján hoz döntést a bizottság. A HTCC-csoport és az internetszolgáltatók között azért alakult ki vita, mert a felek még nem tudtak megegyezni az egymással kötendő hálózati szerződésről. A telekommunikációs szolgáltatók és az internetes cégeknek ugyanis anyagi vitájuk van arról, hogy az internetfelhasználók által fizetett díjból kit mekkora összeg illet meg.

Frischmann Gábor elmondta: sok vezetékes és internetszolgáltató között van vita a hálózati szerződésről, ám eddig csak egy konkrét esetet jeleztek a HDb-nek. Az elnök aláhúzta: az 51-es behívószámot még egyetlen telekommunikációs szolgáltató sem szüntette meg a hálózati szerződéskötési viták miatt.

Az ország több helyén is szolgálgató HTCC-csoport tagjai a Pápatel, a Rábacom, a Kelet-Nógrádcom és a Békés megyei Hungarotel Rt.-nek ugyan van régi típusú előfizetői szerződése az internetszolgáltatókkal az 51-es szám használatára, ám a szerződést a sajtóban napvilágot látott információ szerint október 1-től fel kívánják mondani azért, hogy gyorsítsák az új jogszabályok szerint kötendő hálózati megállapodást. Frischmann Gábor közölte: jelenleg nincs olyan internetszolgáltató, amelynek ne lenne valamilyen jogviszonya a számára telefonszolgáltatást nyújtó céggel.

A HTCC-csoport eljárásával kapcsolatban elhangzott, hogy a jogszabályok szerint az előfizetői szerződést csak olyan dátummal lehet felmondani, amellyel létrejön az új típusú hálózati szerződés. Egy másfajta jogszabályértelmezés szerint ugyanakkor, ha felmondják a régi típusú előfizetői szerződést, de nem kötnek új hálózati megállapodást, akkor polgári peres úton kell rendezni a viszonyokat: igaz, ebben az esetben előfordulhat, hogy a vita jogerős lezárásáig bizonyos területeken nem lesz internetszolgáltatás. Frischmann Gábor hangsúlyozta: a HDb a következő napokban erőteljesen szorgalmazza majd a feleknél, hogy kössenek hálózati szerződést. Ez azért fontos, mert így folyamatos lenne mindenütt az internetszolgáltatás.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!