Noha a nemi megkülönböztetés Észak-Amerikában és Európa nyugati felén jellemző legkevésbé, az előforduló esetekben a nők gyakran tehetetlenek. Erre példa,hogy a megtorlástól és karrierje végétől tartott a diszkrimináció miatt perelő bankárnő, Steaphanie Villalba.
A Merril Lynch befektetési bank európai részlegének korábbi vezetője nemi diszkrimináció miatt inditott pert volt munkahelye ellen. Villalba rövid ideig irányithatta a cég európai szekcióját, hamarosan fölé helyezték Ausaf Abbast. Abbas, illetve a cégvezetés részéről női mivolta miatti hátrányokat szenvedett el.
Villalba nemrég adott nyilatkozata szerint a Merril Lynchnél tizenhét éves karrierje során nem panaszkodott semmi miatt, de egy idő után úgy érezte, nem képes figyelmen kivül hagyni, hogy ok nélkül hátrányba kerül, és folyamatosan bűnbakként kezelik.
A bankárnő elmondta, felettese, Ausaf tökéletesen elnyomta, és ő nem tudta kezelni a problémát. Viszont aggódott amiatt, hogy terhessé válik jelenléte a cége számára, ha előlép a problémáival, mivel látta, hogy más alkalmazottak, akik a Merril Lynchnél összetűztek a cégvezetéssel, befejezték ott a karrierjüket. Munkahelye mindenkit, aki indokoltan vagy indokolatlanul panasszal élt, bajkeverőnek tekintett.
Villalba végül elszánta magát a lépésre, és most 13 millió dollárra perli volt munkaadóját, szexuális diszkrimináció, egyenlőtlen fizetés és jogtalan elbocsátás miatt. Amennyiben a biróság igazat ad a topmenedzsernek, az eddigi legnagyobb, nemi megkülönböztetés miatti büntetését fizetheti a brókerház. Az európai egyéni ügyfelek részlegének vezetőnőjét korábban a cég hivatalos nyilatkozata szerint a szekció igen rossz teljesitménye miatt bocsátották el.
(Menedzsment Fórum)
Még Európában is félnek pereskedni a szexuálisan diszkriminált vezetőnők
Noha a nemi megkülönböztetés Észak-Amerikában és Európa nyugati felén jellemző legkevésbé, az ilyen esetekben a nők gyakran tehetetlenek. Erre példa,hogy a megtorlástól és karrierje végétől tartott a diszkrimináció miatt perelő bankárnő, Steaphanie Villalba.