Ez idáig kevesen kértek segítséget az újra elhelyezkedésüket segítő fővárosi, illetve vidéki szolgáltató centrumoknál, sőt a szervezetekkel együttműködő magán-munkaerőközvetítők is azt tapasztalják, a felmentettek nem érdeklődnek munka után. Töreky Renáta, a Manpower budapesti irodájának vezetője szerint valószínűleg többen táppénzre mennek az elbocsátásra várók közül, mások pedig regisztráltatják magukat a munkaügyi központoknál, és várják a fejleményeket.
Csaposs Noémi szerint a legtöbb elbocsátott diplomásnak komoly kapcsolatrendszere van, így inkább ennek segítségével igyekszik elhelyezkedni. A Trenkwalder-Multiman Kft. ügyvezető-helyettese hozzátette: sokakat az gátol az újrakezdésben, hogy hiába böngészik a meghirdetett posztokat, végzettségüknek, tapasztalatuknak megfelelő munkát nem találnak.
Az álláskeresésre felkészítő képzéseket egyébként finanszírozza a kormány ugyanúgy, ahogy az elbocsátottak szakmai, nyelvi, informatikai fejlesztését is vállalja. Schranz Edit elmondta: a kényszertávozók közül eddig mindössze 26-an nyújtottak be kérelmet képzési támogatáshoz. A kormány maximum 350 ezer forintig állja egy legfeljebb egyéves oktatás költségeit.
Csúszik viszont a közszolgák vállalkozásindítását vagy cégben való tulajdonrész vásárlását segítő, szeptember végére ígért kedvezményes hitelkonstrukció. Ábrahám Gergely, a gazdasági tárca szóvivője elmondta, várhatóan két hét múlva kerülhet a honatyák elé a hitelről szóló előterjesztés. A kereskedelmi bankok bevonásával a Magyar Fejlesztési Bank biztosítja majd a húszmilliárd forint keretösszegű hitelt, amelyből egy-egy elbocsátott maximum hárommilliót kaphat - közli a Világgazdaság.