Rosenberg a céget 1948-ban mindössze 2500 dollárból alapította, amelyből ráadásul 1000 dollárt kölcsön kapott. Ebből „hizlalta” a fánkgyárat egy világszerte 5000 egységből álló büfébirodalommá, amelyek között a Dunkin' Donuts mellett a Baskin-Robbins fagylaltozók, és a Topos brand alatt futó szendvicsbárok találhatóak meg.
A cég alapítás ideáját a háborút követően a gyári munkások ellátása adta, ez a réteg ugyanis jelentős fogyasztója volt a kávénak, a süteményeknek, és a szendvicseknek. Az eredetileg Open Kettle névre hallgató bolt a Massachusetts állambeli Quincy ezeket kínálta, ám már akkor is feltűnt, hogy Rosenberg cége a fánkokra specializálta magát. A kézzel gyártott tradicionális süteményféléből nem kevesebb, mint 52-féle készült azóta. A vállalkozás 1950-en vette fel a Dunkin' Donuts nevet.
Ellentétben a más sztárrá avanzsált gyorsétterem mogulokkal, mint a McDonalds' alapító Ray Kroc, vagy KFC-s Colonel Sanders, nem hajszolta a népszerűséget, nem kereste a csillogást. Ehelyett szorgosan hizlalta ügyfeleit - a rendőröket és más hűséges fogyasztókat - és velük a hálózatát. Az üzleti áttörést mégis az a pillanat hozta el, amikor a franchise ötlete kipattant a fejéből. Az első ilyen üzlet 1955-ben nyílik, majd a hasonló boltok ezután gombamód szaporodtak. 1963-ban már 100 Dunkin' Donuts bolt van az USA-ban.
A céget 1968-ban viszik a tőzsdére, majd 1970-ben megnyitja első külföldi egységét Japánban. Az események ezután igencsak felgyorsultak, hiszen ’79 már 1000, 90-ben pedig 2000, jellegzetes lila-narancssárga cégért találni világszerte. 1992-ben a 3000, 95-ben 1000. külföldi egységnek örül a Dunkin. Két éve nyílt meg az 5000. Dunkin' Donuts. Magyarországon rövid ideig volt jelen az egyébként a világ 32 országában érdekelt fánk-hálózata. Az 5 budapesti egységet a 90-es évek közepén olvasztották a Bon-bon Hemingway üzletekbe.
Meghalt a fánkkirály
William Rosenberg a Dunkin Donuts alapítója 86 éves korában meghalt. A világ legnagyobb kávé és péksütemény-láncának alapítója kapcsán az egyik lap kedvesen úgy jellemezte a néhai vállalkozót, mint az egyetlen ember, aki a semmi körül - a fánk közepe - birodalmat épített.