A teljes forgalomból 147 millió euró volt a kereskedelmi ingatlanok részesedése, 65 millió a hotel és 18,5 millió az iroda. Az átlagos hozam a kereskedelmi ingatlanoknál 7,25 százalék, míg az irodáknál 7,75 százalék volt. A hotelre nem közölt hozamot az Colliers.
Júliusban eddig két tranzakció zárult le, összesen 50 millió euró értékben, de hamarosan újabb ügyletek várhatók. Az előrejelzések szerint csúcsot dönt a befektetési ingatlanpiac a negyedik negyedévben is - áll a közleményben.
A Colliers International előrejelzése szerint az idei befektetési volumen meghaladhatja az 500 millió eurót, ami az elmúlt három év legjobb teljesítményét jelentené.
A cég szerint a piacon az egyik legbiztatóbb jel, hogy a befektetők újra elkezdtek logisztikai parkokat is vásárolni, amelyek 2009 óta a legkevésbé kedvelt eszközök közé tartoztak.
A megnövekedett aktivitás több tényezőnek is köszönhető: a javuló magyar makrogazdaságnak, a relatív olcsónak számító hazai piacnak, a globálisan alacsony kamatkörnyezetnek, a befektetők kezében összpontosuló tőke nagyságának, illetve a mára már szélesebb körben elérhető finanszírozásnak - írták.
A közlemény kiemeli: megváltozott a befektetők összetétele is. A piacot korábban az osztrák és német alapok dominálták, amelyek a továbbértékesítésre fókuszáltak. Az újonnan piacra lépő brit és amerikai hátterű magántőke-befektetők, továbbá a közel-keleti vásárlók és a magyarországi intézmények azonban hosszabb távú befektetésben gondolkodnak.
MTI