A HVG állásbörzéjén megjelent látogatók többsége szerint a Nokia a legnépszerűbb munkaadó hazánkban – derült ki az eseményen, ahol a megjelentek megnevezhették azt a három vállalkozást, ahol a legszívesebben dolgoznának. A cégekre leadott szavazatok összesítése alapján a második az IBM, a harmadik helyezett pedig a Pannon lett - derült ki a szerkesztőségünkhöz eljuttatott sajtóanyagból.
Az is kiderült, hogy a munkakeresők 84 százaléka legszívesebben Budapesten helyezkedne el, de viszonylag sokan – 22,7 százalék – külföldre mennének dolgozni. Biztató, hogy a látogatók 63,5 százaléka hajlandó lenne elköltözni, ha munkája úgy kívánná.
Az állásbörzén egyébként a jelek szerint a kereslet és a kínálat egyensúlyban volt. A megjelentek 39 százaléka gazdasági vagy pénzügyi képesítést szerzett, és az állásajánlatok 45 százaléka nekik szólt, míg a mérnöki, műszaki végzettségűek 15,5 százalékban képviseltették magukat, jelentkezésüket az állások 31,2 százalékára várták. Az informatikai képesítéssel rendelkező álláskeresők aránya a tavalyihoz képest a duplájára nőtt, idén már elérte a 9,3 százalékot.
Nem csak frissdiplomásokat vártak az állásbörzére
Az eseményen nem csak frissdiplomások és pályakezdők jelenhettek meg, hanem a már tapasztalatot szerzett álláskeresők is találhattak maguknak munkát. A kiállítók a pályakezdők (30,2 százalék) mellett majdnem hasonló arányban kerestek 1-3 év szakmai gyakorlatot magukénak tudó fiatalokat (29,2 százalék), és gyakorlott, többéves tapasztalatot szerzett szakembereket (25,4 százalék).
A látogatók nyelvismeretével kapcsolatban a látogatókat megkérdezték, hogy töltöttek-e már külföldön hosszabb időt tanulási, tapasztalatszerzési vagy munkavállalási céllal, és ha igen, hol, melyik országban és mennyi ideig. Meglepő az eredmény, miszerint a válaszadók 23,4 százaléka már tanult vagy dolgozott külföldön. A Magyarországon kívüli munkavállalás legkedveltebb helyei Anglia, Ausztria, Németország, Franciaország és az Amerikai Egyesült Államok voltak. A leggyakoribb beszélt idegen nyelv az angol, a válaszadók 88,3 százaléka beszéli valamilyen szinten ezt a nyelvet. Utána a német nyelv következik, a megjelentek 46,2 százaléka tanult már németül.