4p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

"A gazdagok egyre gazdagabbak lesznek" a The Boston Consulting Group jelentése szerint. A riport, nevén nevezve: Global Wealth 2013 azt mondja, hogy a háztartások vagyona 7,8 százalékkal 135,5 ezermilliárd dollárra növekedett 2012-ben.

A háztartások jóléte az ázsiai-csendes-óceáni térségben növekedett a legnagyobb mértékben tavaly (kivéve Japánt), ahol 13,8 százalékkal 26 ezermilliárd dollárra bővült a globális vagyon, jelezve, hogy bizony a fejlődő régió lassan utoléri a fejlettet, sőt!

A keleti régiót követi Dél-Amerika 10,5 százalékos növekedéssel (3,9 ezer milliárd dollár), majd Afrika és a Közel-Kelet 9,1 százalékos emelkedéssel (4,8 ezermilliárd dollár). Észak-Amerika fejlett régióként is erős tempót diktál, 2012-höz képest 7,8 százalékkal bővült a jólét 43 ezermilliárd dollárra, Nyugat-Európában már jóval visszafogottabb volt ugyanez, 52 százalékos (35,8 ezermilliárd dollár).

Hol vannak a gazdagok?

Természetesen mindenhol vannak. A tanulmány azonban felállított egy rangsort, hogy mely országokban van a legnagyobb jólét, vagyis hol él a legtöbb milliomos.

1. Katar - lakosság: 2 millió fő
Az olaj- és földgázkincsek több mint az 50 százalékát adják a közel-keleti országnak, ahol a világon a legmagasabb az egy főre jutó GDP, és legalacsonyabb a munkanélküliség. 

Katar új repteret nyit idén, valamint itt rendezik 2022-ben a FIFA labdarúgó világbajnokságot. Az esemény felgyorsítja az infrastrukturális projektek véghezvitelét, mint például a metró építése.

2012-ben a lakosság 14,3 százaléka volt milliomos.

2. Svájc - lakosság: 8 millió fő
Bár az európai gazdasági krízis lelassította 0,8 százalékkal az alpesi ország gazdasági növekedését, Svájc még mindig a világ egyik leggazdagabb országa.

Az országra erős nyomás nehezedik az Európai Unió és az Egyesült Államok felől, hogy hajtsanak végre reformot a banki titoktartás terén, mivel adóparadicsom révén sok pénzt rejt el a nyilvánosság elől.

A svájci lakosság 11,6 százaléka milliomos.

3. Kuvait- lakosság: 2,7 millió fő
Kuvait a világ olajtartalékainak 7 százalékával rendelkezi, és az olajexport adja az ország bevételeinek 95 százalékát.

A kuvaiti kormány 2010 jelentette be, 130 milliárd dollárt fog költeni 2015-ig, hogy csökkentse a gazdaság olajfüggőségét.

A miniállam lakosságának 11,5 százaléka milliomos.

4. Hong Kong - lakosság: 7,2 millió fő

A volt brit kolónia Szingapúrral egyetemben Kelet-Ázsia pénzügyi, kereskedelmi és közlekedési központja.

Hong Kong lakosságának 9,4 százaléka milliomos.

5. Szingapúr - lakosság: 5,46 millió fő

A kis városállam vagyonát abból szerezte, hogy az egyik legnagyobb offshore-központnak számít a világon.

A lakosság 8,2 százaléka milliomos.

6. Egyesült Államok - lakosság: 316,6 millió fő

Az Egyesült Államok a világ legnagyobb gazdasága. Bár a válság komoly sokkot okozott az országban, mára már szép lassan kezd magához térni a belső fogyasztása is.

Az 50 tagállamból álló szövetség GDP-je több mint 14 ezermilliárd amerikai dollár, ami a világ GDP-jének 21 százaléka.

A ország népességének 4,9 százaléka milliomos.

7. Bahreini királyság - lakosság: 1,28 millió fő

A gazdasági visszaesés után az elmúlt két évben az apró királyság gazdasága lassan magához tér.

Még mindig óriási a feszültség az ország szunnita kormányzó elitje és a síta többség között, és egy újabb politikai zűrzavar jelentősen hátráltatná az ország előrelépését.

Bahrein népességének 4,9 százaléka milliomos.

8.Tajvan - lakosság: 23,3 millió fő

A sziget gazdasága nagy mértékben függ az elektronikai, gép- és petrokémiai exporttól. Tajvan a válságot már rég letudta, igaz 2012-ben a GDP-je csak 1,3 százalékkal növekedett.

A lakosság 4 százaléka milliomos

9. Egyesült Arab Emírségek - lakosság: 5,47 millió fő

A hét tagból álló emirátusok egyik részét sem érte el úgy a válság, mint Dubai-t. 2009-ben majdnem kipukkant a dubai-i ingatlanlufi, de a jegybank intervenciója segített túlélni a nehéz időkben.

A népesség 4 százaléka milliomos.

10. Izrael -  lakosság: 7,7 millió

A zsidó állam gazdasága nagyon erős. Jelentős gyémánt és agrártermék exportőrnek számít, miközben az ország technológiai cégei virágzanak.

Az izraeliek többsége azt hiszi, hogy a számukra elfogadhatóbb megélhetésért a családi kiadásoknak csökkennie kell, és nem örülnek a kormány folyamatos adókivetési politikájának.

A népesség 3,8 százaléka milliomos.

A lista következő öt tagja csökkenő sorrendben: Omán, Belgium, Kanada, Japán és Hollandia. A populációs adatok az amerikai CIA friss becslésein alapulnak.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!