3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A nemzetközi átlagtól elmaradva, ám így is a foglalkoztatottak 14 százaléka működik együtt munkája során más nemzetbeliekkel. A kommunikáció leggyakrabban angolul folyik.

A világ munkavállalóinak 27 százaléka rendszeres kapcsolatban áll más országok dolgozóival, míg a magyar foglalkoztatottak ennél jóval kisebb arányban - 14 százaléknyian - kapcsolódnak be a nemzetközi vérkeringésbe. Ez derül ki az Ipsos Zrt. legfrissebb, a Reuters megbízásából készített felméréséből, amelynek eredményeit az MTI-hez is eljuttatta. Az Ipsos 26 ország, köztük Magyarország munkavállalóit vonta be a felmérésbe.

Az Ipsos felmérése szerint a más országokbeliekkel együttműködő magyar dolgozók fele kommunikál angol nyelven, 20 százaléka németül, míg 16 százaléknyian anyanyelvükön értetik meg magukat. Ez utóbbi az Ipsos szerint minden bizonnyal a környező országokban működő cégek képviselőivel lehet sikeres kapcsolattartási forma.

Leginkább az indiai, a szingapúri és a szaúd-arábiaikra jellemző (59, 55 illetve 50 százalékukra), hogy munkájuk során más nemzetbeliekkel is kapcsolatba kerülnek. A nemzetközi munkavégzés legkevésbé a japánok körében elterjedt, mindössze 9 százalékuk teremt kapcsolatot külföldiekkel. Az orosz, a lengyel és a magyar munkaerő is inkább otthoniakkal tölti el a 8 órát, 14-14 százalékuknak szükséges együttműködnie idegen ország dolgozóival. Az viszont közös vonása minden országnak, hogy főképpen a diplomások, a magas jövedelműek és a 35 év alattiak részesei a munka nemzetközi világának.

Azok közül, akik más országok munkavállalóival állnak rendszeres kapcsolatban, tízből heten az angol nyelvet jelölték meg a kommunikáció nyelveként. A magas jövedelemmel rendelkezők, a diplomások körében még az átlagosnál is elterjedtebb üzleti nyelvként az angol: háromnegyedük ezt használja. Leginkább az észak-amerikaiak (76 százalék) jelezték, hogy angol nyelven – tehát az anyanyelvükön - tartanak szakmai kapcsolatot más nemzetek polgáraival, őket az Ázsia és a Csendes-óceáni térség (72 százalék), a Közép-Kelet és Afrika (67 százalék), Európa (63 százalék) és Latin-Amerika (33 százalék) munkavállalói követik.

A spanyol nyelv a második leggyakoribb nemzetközi kapcsolattartási eszköz, de 5 százalékos említési arányával jócskán lemarad az angol mögött. A spanyolt a mandarin (4 százalék) és a francia (3 százalék) követi. Két százaléknyian jelölték meg a németet, az arabot, a hindit, az olaszt és az oroszt, mint közös üzleti nyelvet.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!