4p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A legnagyobb weboldalak között nemcsak olyanok vannak, melyeket hazánkban is jól ismernek, de több kínai is felkerült a listára.

A világ legnagyobb weboldalainak huszas rangsorán többségében természetesen amerikai oldalak találhatók. Bár a kínai térhódítás láthatóan egyre nagyobb méreteket ölt, hiába a nyugati felhasználók számára többségében ismeretlen oldalról van szó. A kínai felhasználók világszinten előkelő helyre rangsorolnak egyes szájtokat. Az első három helyezett egyébként óriási látogatószámával igencsak elszakadt a mezőny többi szereplőjétől.

1) Facebook.com - 836,7 millió egyedi látogató
Mark Zuckerberg egyetemisták számára induló közösségi oldala igencsak szépen kinőtte magát, amit bizonyít az is, hogy a világ legnagyobb oldala lett. Szinte minden földrészen tarol a hasonló jellegű oldalak körében.

Talán nem számít felelőtlen jóslatnak, hogy a csütörtökön bemutatott újítások tovább erősíthetik a Facebook helyzetét. A közösségi oldal ugyanis a falhasználók számára újabb lehetőségeket biztosít az őket érdeklő tartalom szűrésére. (A hirdetésekről és a céges oldalakat like-olók kezeléséről részletesen tájékozódhat a lapunk által szervezett március 26-i konferencián, melynek kiemelt témája lesz a hirdetők helyzete a megújult Facebook oldalakon.) 

2) Google.com - 782,8 millió egyedi látogató
1990-es évek végén lépett be a keresők piacára a Google, de hamar felfigyeltek rá, köszönhetően annak, hogy ez volt a piacon a leggyorsabb és a leginkább letisztult keresőportál. Bővülését nagyban segítette a különféle szolgáltatások megjelenése, mint például: Gmail, Google Maps és a Google+.

3) Youtube.com - 721,9 millió egyedi látogató
A videómegosztó portál olyan szépen fejlődött, hogy a Google is szemet vetett rá, és 2006.ban meg is vásárolta azt. Azóta pedig már nemcsak szórakozásra használják az emberek, de új "sztárokat" is felfedeznek - mint például Justin Bieber.

4) Yahoo.com - 469,9 millió egyedi látogató
Az 1990-es években indult oldal sikerét szintén a plusz szolgáltatásoknak köszönhető a keresőmotor mellett. Elsősorban a felhasználók a híreket és az e-mail miatt kedvelik.

5) Wikipedia.org - 469,6 millió egyedi látogató
Egy mindenki által szabadon használható és fejleszthető enciklopédia elsősorban oktatási jellege miatt vált közkedveltté. A legnagyobb forgalma egyébként a Google-ről jön. Megbízhatóságát egyébként érdemes óvatosan kezelni, nemrég ugyanis kiderült, hogy évek óta elérhető volt egy teljesen fals információkat tartalmazó szócikk is.

6) Live.com - 389,5 millió egyedi látogató
A Microsoft szolgáltatása annak köszönheti sikerét, hogy az Outlookot és a Hotmail fiókokat is elérhetővé tette a Live.com-on keresztül.

7) QQ.com - 284,1 millió egyedi látogató
Az első "ismeretlen" portál a listában egy kínai keresőmotor és -portál. A Tencent cég az oldal működtetője, mely az ország legnagyobb üzenetküldő szolgáltatását alkotta meg. Az IM kliensnek több mint 700 millió aktív felhasználója van, mely a cég többi projektjének növekedését is nagyban segítette.

8) Microsoft.com - 271,7 millió egyedi látogató
Köszönhetően annak, hogy rengeteg Microsoft Windows felhasználó van szerte a világon, az oldal felhasználói száma is gyorsan növekedett. Innen lehet ugyanis a frissítésekhez, kiegészítő programokhoz, termékekhez hozzájutni.

9) Baidu - 268,7 millió egyedi látogató
Szintén egy kínai keresőportálról van szó, mely az ország legnagyobbjává nőtte ki magát igen hamar. A legjobb mérnökök ezreit alkalmazza a cég egyébként, így pedig nagyon hamar és gyorsan fejlesztik az egész rendszert.

10) Msn.com - 254,1 millió egyedi látogató
A Microsoft oldala, ahol hírek és különféle szolgáltatások egyaránt elérhetők, lényegében a cég saját internetes gyűjtőoldala. A Messenger-, és Windows-felhasználók széles körében viszonylag könnyen ki tudta építeni magának a nagyszámú látogatói bázist.

11) Blogger.com - 229,9 millió egyedi látogató
12) Ask.com - 218,4 millió egyedi látogató
13) Taobao.com - 207 millió egyedi látogató
14) Twitter.com - 189,8 millió egyedi látogató
15) Bing.com - 184 millió egyedi látogató
16) Sohu.com - 175,8 millió egyedi látogató
17) Apple.com - 171,7 millió egyedi látogató
18) Wordpress.com - 170,9 millió egyedi látogató
19) Sina.com.cn - 169 millió egyedi látogató
20) Amazon.com - 163 millió egyedi látogató

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!