A két legfontosabb változás a nyugdíjas Budapest-bérletek használata szempontjából az, hogy a korábban kiállított nyugdíjas bérletigazolványok április 30-ig használhatók a jogosultság igazolására a korábbi március 31-ével szemben, illetve, hogy a március 21. előtt vásárolt nyugdíjas bérletszelvények még abban az esetben is felhasználhatók maradnak lejáratukig, ha tulajdonosuk április 30. után elveszti jogosultságát nyugdíjas bérletigazolvány kiváltására. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a BKV április 30. után is érvényesnek fogadja el a régi formátumú nyugdíjas bérletigazolványokat a 2012. március 21-ét megelőzően vásárolt bérletszelvényekhez (pl. az éves bérletekhez) - olvasható a cég közleményében.
Ugyanakkor figyelmeztetik az érintett utasokat, hogy , hogy 2012. április 30-át követően a március 20. után vásárolt nyugdíjas bérletszelvényeket viszont csak új típusú bérletigazolványokkal tudja elfogadni a BKK és a BKV Zrt.
A kormányrendelet megváltozása miatt azonnali hatállyal felfüggesztik a korábban meghirdetett méltányossági visszaváltást, mivel az utasok jogszerűen használhatják lejáratukig a korábban megvásárolt bérletszelvényeket. A folyamatban lévő és már elbírált kérelmek kapcsán az érintetteket közvetlen tájékoztatják. A kormányrendelet változása miatt március 21-től 2012. évi „nyugdíjasok utazási utalványa” alapján már nem állítanak ki új nyugdíjas bérletigazolványt, a lejárókat nem hosszabbítják meg és nem adnak ki kedvezményes környéki vonaljegyet vagy HÉV-jegyet.
2012. április 30-át követően a kormányrendelet értelmében a nyugdíjas utazási kedvezmények igénybevételére a korábbi „nyugdíjasok utazási utalványa” helyett bevezetendő „ellátottak utazási utalványa” jogosít. Az új típusú utalvány kiállításáról és megküldéséről a nyugdíjfolyósító tud részletes felvilágosítással szolgálni.
A változások a kedvezményekre jegyzői igazolás alapján jogosult személyeket (aktív korúak ellátásban, vagy rokkantsági járadékban részesülőket) nem érintik.
mfor.hu