A kormányszóvivő beszámolójából kiderült: az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. szakembereinek értékítélete nem egyezett meg az OTP ajánlatával. Borókai Gábor szerint az OTP nyilvánvalóan alacsonyabb ajánlatot tett a kormány által elvártnál.
Piaci hírek szerint az OTP elsősorban a még mindig viszonylag nagy kétes kintlevőségei (amelyek állítólag 18 milliárd forintra rúgnak) miatt tett a Postabank 40 milliárd forintos jegyzett tőkéje alatt ajánlatott. Ennek elfogadása viszont a kormánynak komoly politikai kudarc lett volna.
A két bank jövője a szakemberek szerint az OTP szempontjából kiszámítható, hiszen Csányi Sándor elnök-vezérigazgató időközben deklarálta, hogy a banknak szlovákiai akvizíciós tervei vannak.
A Postabank jövőjével kapcsolatban pedig egyenlőre csak találgatni lehet, felmerült, hogy egybeolvad korábbi alapítójával és névadójával a Magyar Postával, lehetséges tulajdonosok között van a Magyar Fejlesztési Bank. Ez utóbbi két esetben az államnak kellene vállalni a bank informatikai rendszerének korszerűsítését, amely tízmilliárdos nagyságrendű lehet. Amennyiben ezt az állam nem vállalja, még mindig lehetőség van a nyílt pályáztatásra, ahol CIB Bank, a Raiffeisen Bank, a Citibak, illetve a Hungária Biztosító tulajdonos az Allianz csoport jöhet szóba.
Nem az OTP-é lesz a Postabank
Borókai Gábor kormányszóvivő, a mai kormányülést követő sajtókonferencián bejelentette, nem az OTP Bank lesz a Postabank partnere a jövőben.