A szakma legnagyobb változását a nyolcvanas-kilencvenes [ajanlo=47][igazitas=left/] évek fordulója hozta, amelynek hatására gyökeres fordulat állt be azok munkájának tartalmában, és sok esetben azok személyében is, akik az emberi erőforrással foglalkoztak. Kevés olyan szakma van a gazdaságban, amely ekkora átalakuláson ment volna keresztül néhány év alatt. A "nyugati" és a "keleti" kollégák között, a velük szemben megfogalmazott követelmények tekintetében már nem volt jelentős különbség- írja a Világgazdaság.
A felzárkózás hosszabb folyamat eredményeként teljesülhetett - vélekednek a szakemberek. Ehhez nemcsak tantermi ismeretekre volt szükség, hanem olyan ismeretekre, készségekre is, amelyek csak a gyakorlati munka során szerezhetők meg. Olyan szakmai fórumokra is igény van, ahol a gyakorló kollégák megismerhetik egymás kedvező és kedvezőtlen tapasztalatait, szakmai sikereket és kudarcokat oszthatnak meg egymással.
Jelenleg a tanteremben megszerezhető tudás tekintetében a legrosszabb a helyzet. Míg nyugati kollégáink az egyetem elvégzése után célirányos szakmai tanfolyamokon sajátítják el a szükséges ismereteket, addig nálunk - feltehetőleg a diploma "mítosza" miatt - a felsőoktatás kapta feladatául, hogy posztgraduális szinten készítse fel a HR-eseket. A munkáltatók úgy látják gondot jelent, hogy a képzések között rendkívül nagyok a különbségek. A levonható konzekvencia tehát: a magyar HR-es nehezebb feltételek mellett, s ezért nagyobb erőfeszítéseket téve nyújthatja ugyanazt a teljesítményt, mint az osztrák vagy angol kollégák, de többségük képes rá, és nyújtja is - áll a Világgazdaság írásában.
Kapcsolódó anyagok
Inkább elvben támogatják a céges tréningeket
A képzés- és továbbképzés-kontrolling funkciója
Nem elég gyakorlatorientált a HR-esek képzése
Az elmúlt időszakban rendkívül jelentős változásokon ment át a HR-es szakma, ám a szakemberek szerint Magyarországon még rossz a helyzet a tanteremben megszerezhető tudás tekintetében.