3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Sok kritika éri itthon a cégek és vállalkozások társadalmi felelősségvállalás címén tett erőfeszítéseit, sokak szerint ugyanis önös érdekek állnak ezek hátterében. Mások viszont úgy vélik: ha valós társadalmi hasznot húznak ebből a közösségek, akkor mellékesek a mozgatórugók. A nagyvállalati kultúra szemérmesen kezeli ezeket az ügyeket, mivel a valódi haszon a dolgozók által megélt személyiségfejlesztés és csapatszellem-erősítés. Mfor.hu körkép.

CSR: mit tesz a MOL és a GE?

Emellett a MOL is kiemelt figyelmet szentel a hazai vegyipari és geológusképzésre, mivel e területek az utóbbi időben háttérbe szorultak a populárisabb pályák (informatika, kommunikáció) mögött. A cég támogatási rendszerével már a középiskolában megpróbálja efelé orientálni a diákokat és szüleiket, felvillantva egy lehetséges pályát.

Biztosítják az utánpótlást

Szőcs László, az olajipari társaság HR-igazgatója szerint azonban - nem utolsósorban - önérdek is motiválja a cég magatartását: egy vállalat életében nem csak a jelenlegi források maximális kihasználására kell törekedni, hanem nem árt gondolni a holnap munkaerejének biztosítására is.

A General Electric (GE) Foundation által támogatott és megbízásából az Institute of International Education (IIE - Nemzetközi Oktatási Intézet) menedzselte ösztöndíjat először 2002 szeptemberében hirdették meg öt magyar intézményben: a Budapesti Corvinus Egyetemen, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen, a Miskolci Egyetemen, a Pécsi Tudományegyetemen, illetve a Veszprémi Egyetemen. Az Európában először Magyarországon megvalósított Scholar-Leader ösztöndíj 2003-tól regionálissá vált, a programban eddig összesen 148 lengyel, cseh és magyar egyetemista vesz részt.

Egy nap a nagyfőnökökkel

Szabó Eszter, a GE regionális vállalati kommunikációs és PR igazgatója lapunknak elmondta: az anyagi támogatáson túl a cég vezetői személyes időt és energiát fektetnek abba, hogy a tehetséges diákok fejlődését tréningeken, találkozókon elősegítsék. Különlegessége a programnak, hogy a nyári szemináriumokon a három ország fiataljai együtt találkoznak a munka világával, eltöltve egy napot a GE felső vezetőinek társaságában.

A célok között egyébként nem szerepel a saját utánpótlás-toborzás. Sokkal inkább egy olyan új közép-európai menedzsergeneráció kialakulásához szeretnének hozzájárulni, amely nemzetközi szinten is piacképes, és így rendkívül fontos szerepet játszhat a régió fejlődésében.

Ezek a fiatal tehetségek nemcsak szakterületükön, hanem társadalmi szerepvállalási szempontból is vezetőkké válnak, fejezte ki reményét a kommunikációs vezető. Ehhez nem utolsósorban az is hozzájárulhat, hogy 2006-tól a program részeként önkéntes munkát is kell végezniük a pályázóknak.

Körte Ildikó

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!