CSR: mit tesz a MOL és a GE?
Emellett a MOL is kiemelt figyelmet szentel a hazai vegyipari és geológusképzésre, mivel e területek az utóbbi időben háttérbe szorultak a populárisabb pályák (informatika, kommunikáció) mögött. A cég támogatási rendszerével már a középiskolában megpróbálja efelé orientálni a diákokat és szüleiket, felvillantva egy lehetséges pályát.
Biztosítják az utánpótlást
Szőcs László, az olajipari társaság HR-igazgatója szerint azonban - nem utolsósorban - önérdek is motiválja a cég magatartását: egy vállalat életében nem csak a jelenlegi források maximális kihasználására kell törekedni, hanem nem árt gondolni a holnap munkaerejének biztosítására is.
Egy nap a nagyfőnökökkel
Szabó Eszter, a GE regionális vállalati kommunikációs és PR igazgatója lapunknak elmondta: az anyagi támogatáson túl a cég vezetői személyes időt és energiát fektetnek abba, hogy a tehetséges diákok fejlődését tréningeken, találkozókon elősegítsék. Különlegessége a programnak, hogy a nyári szemináriumokon a három ország fiataljai együtt találkoznak a munka világával, eltöltve egy napot a GE felső vezetőinek társaságában.
A célok között egyébként nem szerepel a saját utánpótlás-toborzás. Sokkal inkább egy olyan új közép-európai menedzsergeneráció kialakulásához szeretnének hozzájárulni, amely nemzetközi szinten is piacképes, és így rendkívül fontos szerepet játszhat a régió fejlődésében.
Ezek a fiatal tehetségek nemcsak szakterületükön, hanem társadalmi szerepvállalási szempontból is vezetőkké válnak, fejezte ki reményét a kommunikációs vezető. Ehhez nem utolsósorban az is hozzájárulhat, hogy 2006-tól a program részeként önkéntes munkát is kell végezniük a pályázóknak.
Körte Ildikó
Menedzsment Fórum