A Corporation of London által 365 vállalati döntéshozó bevonásával elvégzett vizsgálat 70 oldalas összesítése szerint ma már csak London és New York számít valóban globális piaci központnak. A jelentésben közölt definíciószerű meghatározás szerint globális piaci központ az, ahol a világ minden tájának cégei kereskednek a világ minden tájának pénzügyi konstrukcióival.
Az elemzés szerint ez ma az egész világon csak a Cityre és New Yorkra igaz. Frankfurt és Párizs ezzel szemben helyi jellegű pénzügyi központ, zömmel hazai piaci szereplőkkel, áll a Corporation of London jelentésében.
Megoszlottak a vélemények arról, hogy kialakulhat-e egy harmadik ilyen globális központ. Azok, akik ezt valószínűsítették, azt mondták: ha lesz ilyen harmadik központ, az jó eséllyel Kínában, Sanghajban jön létre. Azt ugyanakkor egyetlen megkérdezett sem tartotta valószínűnek, hogy Hongkong, Szingapúr vagy Tokió valaha is túlnő a regionális pénzügyi központ szerepén.
A londoni pénzügyi szolgáltatási ipar a brit gazdaság jelentős eleme: ez adja a brit GDP-érték 5,5 százalékát. Nagy-Britannia külkereskedelmi többlete a pénzügyi szolgáltatásokban meghaladja a 25 milliárd dollárt, ami a világon a legmagasabb, áll a Cityt kormányzó hatóság jelentésében.
Az egyik vezető, nem befektetési banki jellegű londoni elemző ház, a Gazdasági és Üzleti Kutatások Központja (CEBR) nemrégiben egy külön jelentésben azt írta: az idén London pénzügyi központjában átlagosan 325 700-an fognak "City típusú" pénzügyi szolgáltatói munkahelyeken dolgozni, 9700-zal többen, mint tavaly.
A Cityben keletkező új pénzügyi állások száma jövőre már csak 3 ezer lesz a CEBR előrejelzése szerint. A "Négyzetmérföld" néven is ismert, külön önkormányzatú londoni városrész City típusú munkahelyeinek száma azonban már az idén ismét elérte a dot.com-láz csúcspontján, a 2000-ben mért szintet. Akkor 324 ezernél valamivel többen dolgoztak a City pénzügyi cégeinél. A CEBR prognózisa szerint az ilyen típusú állások száma 2009-re meg fogja közelíteni a 340 ezret.