Egy nemzetközi felmérés rámutat, miért fontos a pozitív programok cégeken belüli indítása. Az Eurostat adatai szerint az EU-ban a munkavállaló férfiak 10,1 százaléka vezető, míg a nőknek csak 5,7 százaléka.
A GE azon vállalatok közé tartozik, melyeknek fontos az esélyegyenlőség biztosítása, ezért indította útjára a nők hálózata kezdeményezését globálisan 1997-ben. Magyarországon 1999-re tehető a Women's Network kialakítása. A hálózat működését Szabó Eszter, a hazai hálózat társalnöke, a GE közép-európai corporate kommunikációs igazgatója mutatta be a Nők a döntéshozatalban konferencián.
A GE Women's Network (GEWN) magyarországi szervezete nyerte el 2003-ban a legjobb európai hálózatnak szóló elismerést, ebben az évben pedig a coaching for success kategóriában a világon a legjobb lett. A vállalat GEWN hálózatában a cég 300 ezres dolgozói létszámból mintegy 13 ezren vesznek részt.
A hazai csoport a legtehetségesebb női munkatársak támogatására törekszik. Ez a cég érdekeit is szolgálja, mivel ezáltal megtartják a jó munkaerőt, illetve segítik képességeik kiteljesítését. A szervezet a felsővezetés teljes támogatását élvezi.
A GEWN eszközei a tehetséges kollégák céghez vonzására és megtartására az alábbiak: mentorálás, a kapcsolatépítés segítése és a példaképek biztosítása. A szervezet a GE etikai kódexén alapul, amely tiltja a diszkriminációt.
Szabó Eszter előadásában elmondta, tudatosítják a tagokban, hogy nincs üvegplafon, de példákkal kell bemutatni, hogy a legmagasabb pozíciók elérése is lehetséges. A szervezet működését segíti, hogy több üzletágon átívelő, azaz keresztülvágja a szervezetet. Az összes üzletágvezető és a GE hazai vezérigazgatója - akik egyébként mind férfiak - támogatják a Women's Network hazai csoportját.
(Menedzsment Fórum)
Női karrierépítés globális cégekben
Nemzetközi felmérések adatai azt mutatják, hogy fontos a pozitív programok cégeken belüli indítása. Az Eurostat adatai szerint az EU-ban a munkavállaló férfiak 10,1 százaléka vezető, míg a nőknek csak 5,7 százaléka.