2007. október 11-én nyílik meg Magyarország első intergrált kereskedelmi parkja, amelyet amerikai és angol mintára hoztak létre, jelentették be a létesítmény szerdai ünnepélyes avatásán. A 44 ezer négyzetméter üzletterületű parkban több hazánkban már ismerős szereplővel, így a Tescóval, a C&A-val vagy - a múlt héten már megnyílt - Praktikerrel találkozhatnak a vásárlók. De itt nyílik meg a horvát Magma első magyarországi áruháza, a cég hazájában az egyik vezető kereskedőnek és importőrnek számít a gyermekjátékok, gyermekruházati termékek és a sporteszközök terén. A Müllernek - amely Németországban a nálunk tavaly bemutatkozó Schlecker mellett a legnagyobb drogérialáncnak számít - szintén az első hazai üzletei között van a MCF központban nyíló egysége.
A megnyitó alkalmával Kákosy Csaba, a GKM kabinetfőnöke kiemelte, hogy egy olyan területen jött létre a kereskedelmi egység, amely közlekedési szempontból az egyik legkomolyabb fejlődés előtt áll. Itt halad el a 4-es út és az M0-ás autóút is, de néhány év múlva akár a PPP konstrukcióban tervezett ferihegyi gyorsvasút is erre közlekedhet.
Részben erre épített a fejlesztő, az AIG/Lincoln is, melynek ügyvezetője Lance Bozman ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a Market Central az üzletközpontok fejlesztésének következő generációját képviseli a hipermarketek és a nagy alapterületű, fedett bevásárló központok, a mallok elmúlt 20 évben tapasztalt robbanásszerű európai elterjedése után. A létesítmény koncepció egy "városközpont" formátumú üzletsoron alapul, amely ugyanebben az időszakban az angolszász országok (elsősorban az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok) területén vált dominánssá. A koncepció a fejlesztők szerint egy új városközpont jellegzetességeit teremti meg, ahol a "doboz" áruházakat utcai környezetbe illesztik, butikok, szakáruházak és éttermek közé. A vezető azt is közölte, hogy a cég 10 milliárd forintos fejlesztésből valósította meg a kereskedelmi parkot.
Az mfor.hu kérdésére Schömer Norbert a társaság fejlesztési igazgatója elmondta, hogy külsőre esetleg más kereskedelmi központokkal rokon vonásokat hordoz a MCF, ám mérete és koncepciója miatt mégsem hasonlítható azokhoz (például a Stop Shopokhoz vagy a By Way-hez). Mint a vezető kifejtette, nagy hangsúly helyeztek az úgynevezett mágnesbérlőkre, akik kellő vonzerőt jelentenek a vásárlók számára, és akik kedvéért a tervek szerint napi háromezer látogató felkeresi a parkot. Közéjük helyezték a kisebb bérlőket, amelyek között nem csak kereskedelmi cégeket, hanem szolgáltató-, és vendéglátó-ipari vállalkozások is találhatók. Így többek között bankfiókot nyit az OTP, és a Raiffeisen, de lesz gyorsétterem, főzelékbár és fagyizó is. Akinek megfájdulna a feje a vásárlásban, az pedig beugorhat a helyi patikába.
Arra a kérdésünkre, hogy kik lesznek a vásárlók, Schömer Norbert úgy válaszolt, hogy elsősorban a környékbeli településeken élőkre (Vecsés, Gyál, Üllő, Maglód) számítanak, illetve azokra, akik a 4-es számú főúton hagyják el a várost, továbbá a 18. és 19. kerületben élőkre. Bár vonzónak tűnik a repülőtér közelsége, az AIG/Lincoln szakembere szerint marginális lesz a légi utasoktól származó forgalom. Hasonló állásponton volt az egyik legnagyobb bérlő, a Tesco szóvivője, Hardy Mihály is, aki az mfor.hu-nak elmondta, hogy a városból kivezető út és az eddig "lefedetlen falvak" jelentettek vonzerőt az áruházláncnak.
Lance Bozman a fejlesztő cég ügyvezetője a hivatalos megnyitón közölte, a nyitásra minden üzlet bérlőre talált, így semmi akadálya sincs, hogy holnap immár a vásárlókat is fogadják. Ehhez Vecsés polgármestere, Szlahó Csaba annyit tett hozzá, ez a városon nem fog múlni, az önkormányzatnál ugyanis a mai nap is dolgoznak az illetékesek, hogy nyitásra minden üzlet megkapja a szükséges engedélyeket.
A környéken egyébként nem ez volt az ingatlanfejlesztő társaság első beruházása, a cég korábban itt építette fel az Airport Business Parkot, amelynek a mostani kereskedelmi egység egyfajta folytatása. A Market Central szomszédsgában már elkezdődött egy további fejlesztés, a tervek szerint 2008 szeptemberében nyílik a The Quadrum irodapark első egysége. Az összesen 20 ezer négyzetméternyi iroda négy épületben kap helyet. Schömer Norbert kérdésünkre elmondta, hogy az irodai fejlesztés első két fázisa rögzített, ám a harmadik negyedik kapcsán a társaság még rugalmasan tudja kezelni a projekteket. Így amennyiben a repülőtér olyan mértékű növekedést érne el, akkor akár az irodaházak helyett szálloda is létesülhet a kereskedelmi park szomszédságában.