A PwC az idén harmadik alkalommal készíti el felmérését, amelynek alapját a 17. éve készülő PwC Globális Vezérigazgató Felmérés adja, ez alkalommal Magyarországon 7 iparág 141 cégvezetőjét kérdezték meg a Munkaadók és Gyáriparososok Országos Szövetsége (MGYOSZ) és a Menedzserek Országos Szövetsége (MOSZ) partnerségében. Lőcsei Tamás kiemelte, hogy a magyar cégvezetők 72 százaléka bizakodó saját cége növekedésében a következő egy évben, három év távlatában már ez az arány 85 százalék.
A versenyképességet javító tényezők közül a magyar vezérigazgatók 34 százaléka a bővülő piacot, 28 százaléka a szerkezeti átalakítást, 26 százaléka az ügyfélközpontúságot jelölte meg. A versenyképességet rontó körülménynek közé sorolták az adózást, a szűküli piacot, a piacvesztést, illetve a kiszámíthatatlanságot - ismertette Lőcsei Tamás. A felmérésben a cégvezetők 61 százaléka számolt be arról, hogy több adót fizetett 2013-ban, mint 2012-ben, és 60 százalékuk azzal számol, hogy 2014-ben is több adót fizet az előző évinél.
A növekedést veszélyeztető üzleti tényezők között kockázatként jelölte meg a megkérdezettek jó része a bizalmatlanságot, a szakemberek rendelkezésre állásának hiányát, illetve a korrupciót, ugyanakkor a következő egy évben a cégvezetők 45 százaléka létszámbővüléssel, 41 százaléka stagnálással számol - mondta Lőcsei Tamás.
A PwC vezetője kiemelte, hogy a cégvezetők szerint a kormányzatnak prioritást kellene adnia a képzett munkaerő rendelkezésre állásának, az innovációs politikának, a pénzügyi szektor stabilitásának, és javasolták a kiszámíthatóság növelését, a meglévő szabályok következetes betartatását.
MTI