2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Perfekt Zrt. várakozásai szerint 2011-től várható fellendülés a felnőttképzési piacon, ahol a válság miatt a 2009-2010-es tanévben a rövidebb, főleg vállalatok által finanszírozott kompetenciaképzések száma körülbelül 20, míg a jogszabályban előírt kötelező továbbképzések száma 10 százalékkal csökkent - közölte a cég saját adataira hivatkozva.

Az oktató és kiadó vállalkozás képzésein az előző tanévben csaknem harminc ezren vettek részt, az eddig legkeresettebb pénzügyi-számviteli képzésektől kismértékben az egyéb közgazdasági, ügyviteli és kereskedelmi képzések irányába mozdult el a kereslet, de a képzések fő iránya továbbra is a pénzügy, számvitel maradt.

A felnőttképzési piac 2011 közepére, második felére térhet magához, és ekkortól várható jelentősebb növekedés - idézi a közlemény Kiss János Tamást, a Perfekt Zrt. vezérigazgatóját. A képzéseket maguk finanszírozó magánszemélyek száma a korábbi évekhez képest jelentősen csökkent, és a tavalyi évhez hasonló szinten állt be.

A vállalati képzésekre jellemző, hogy a várakozásokon felüli arányban támaszkodnak a cégek a pályázati forrásokból finanszírozott képzésekre, vagyis a vállalatok önereje, finanszírozó képessége a képzések esetében a vártnál is jobban csökkent - fűzi hozzá.

A pályázatból finanszírozott képzéseken belül kiemelkedő arányt képviselnek az európai uniós pályázati forrásokból megvalósított képzések, amelyek tematikájában az általános kompetenciák fejlesztése a meghatározó, így a nyelvi, informatikai, kommunikációs és a vezetői kompetenciák fejlesztését megcélzó képzések a legkedveltebbek.

Az év első kilenc hónapjában a képzési díjak finanszírozási módja képzési területenként különbözően alakult. A magánszemélyek esetében a csökkenő érdeklődéssel együtt is igaz, hogy az OKJ-s képzéseket többségében maguk fizetik, saját forrásból. A cégek ugyanis nem szívesen kötelezik el magukat a nagyobb terhet jelentő, hosszabb idejű képzések mellett. Ha mégis, akkor azt kisebb részben - 22 százalékban - európai uniós források terhére teszik, míg nagyobb részben a szakképzési hozzájárulás terhére támogatják munkavállalóik képzését.

A hatósági jellegű képzéseknél fordított az arány: a képzések költségeit 65 százalékban az intézmények, cégek vállalják. Míg tavaly 45 százalékban magánszemélyek fizették az ilyen típusú képzések díjait, addig ez az arány idén 20 százalék körülire esett vissza.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!