2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Európa második legnagyobb cukorszállító egyesülete alakul meg a közeljövőben – jelentette ki Stanislas Bouchard, a Cristal Union marketingért felelős ágazatának vezérigazgatója. A Cristal Union, a német Nordzucker AG és a londoni székhelyű ED&F Man Holding Ltd. áprilisban nyújtotta be az Európai Bizottsághoz a kontinens cukorkereskedelmét egyesítő szövetség, a Eurosugar tervezetét - tudta meg a Világgazdaság.

A társulás lehetővé teszi az uniós támogatások hatékonyabb felhasználását és az uniós kereslet kínálathoz alakítását. A Eurosugarhoz tartozó cégek az idén 2,5 millió tonnás kereskedelmi forgalommal számolhatnak. A közösségi versenyhivatal egyelőre nem adott engedélyt a társuláshoz. A Eurosugart a kereskedelemben a német Südzucker AG előzhetné meg, amely évi 5,5 millió tonnás forgalmat bonyolít le.

A szervezet célja, hogy olyan országokba is megfelelő mennyiségű terméket juttassanak el, amelyek kevés cukrot állítanak elő - tette hozzá Stanislas Bouchard. Az előrejelzések szerint Spanyol-, Görög-, Ír- és Olaszország cukortermése nem fedezi majd a honi keresletet, míg Belgiumban, Német- és Franciaországban túltermelés várható.

A Nordzucker német, lengyel, szlovák és magyar gyáraiban az idén 1,6 millió tonna cukor várható, szemben a tavalyi 1,8 millióval. A Cristal Union 670 ezer tonna kivitelt prognosztizált, az ED&F Man pedig az európai cukorexport negyedét adja a szakértői felmérések szerint.

Piac kell a magyar cukortöbbletnek

"Egyértelműen előnyös lehet a Eurosugar létrehozása a magyar cukorágazat számára" - tudatta Pokol Balázs, a Nordzucker tulajdonában lévő Mátra Cukor Zrt. elnöke. Hozzátette: a jó értékesítési lehetőségekre azért van szükség, mert hosszú távon is arra kell számítani, hogy a 400 ezer tonnás magyar cukortermelési kvótát nem lehet teljes egészében kihasználni a hazai piacon, és az évi 80-100 ezer tonnás többletnek piacot kell keresni. Hozzátette: a magyar termékeknek Olaszország jelenthet jó felvevőpiacot, de értékesítési lehetőségek nyílhatnak Romániában és Bulgáriában is - közli a Világgazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!