Medgyessy elmagyarázta a kiadvány olvasóinak, hogy a kormánynak nincs egyetlen inflációs célja, hanem négyes célja van: az infláció csökkentése, a gazdasági növekedés, az egyensúly és a foglalkoztatás, és a megfelelő cél érdekében ezek között egyensúlyt kell találni. - Az MNB nagyon konzervatív inflációs célt határozott meg, de egy kormánynak szélesebben kell gondolkodnia. Természetesen a központi bankban és a kormányban is mindenki azt teszi, ami a dolga - idézte a kormányfőt a kiadvány.
Medgyessy megerősítette, hogy az EU-csatlakozáskor az egész adórendszert hozzáigazítják az EU-éhoz. Szerinte azonban Magyarország utána is vonzó lesz, az alacsonyabb bérek miatt. A lehetséges további privatizációk között az Antenna Hungáriát és a Malévot említette. Az SDI szakértői hozzátették: Magyarországon eddig 26 milliárd dollárt fektettek be külföldiek működőtőkeként, ebből 2,5 milliárd dollár tavaly érkezett. Ám, mivel a privatizáció java lezajlott és a reálbérek gyorsabban emelkednek a munkaerő termelékenységénél, Magyarország elveszítheti versenyelőnyét - írták.
Pozitív változásokat vár az Euromoney
Az Orbán-kormány beavatkozott a gazdaságba, és a befektetők nem akarták megégetni magukat. Az új vezetéssel Magyarország Rt. visszatér az üzletbe, legalábbis papíron, és hajtja az EU-csatlakozást - írta július/augusztusi számában a brit Euromoney gazdasági-pénzügyi folyóiratcsoport nemzetközi befektetőknek szánt kiadványa, a Strategic Direct Investor (SDI).