2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Világszerte jelentősen növekszik a megújítható energia iránti igény, ezért rohamosan bővül a nap- és szélenergia-berendezéseket gyártó cégek bevétele, nyeresége, részvényeinek árfolyama. A kockázati tőke is egyre inkább érdeklődik e befektetési lehetőségek iránt.

[ajanlo=1101][igazitas=right/]

Európában a német cégek járnak az élen a napenergiát hasznosító berendezések gyártásában: legutóbb a frankfurti tőzsdén jegyzett Conergy közölte, hogy a harmadik negyedévben 100 millió euróra nőtt az árbevétele az egy évvel korábbi 49,9 millióról, adózott eredménye 3,2 millió euróról 3,5 millióra emelkedett. A cég megerősítette az idei évre vonatkozó előrejelzést: árbevétele 500 millió euróra növekszik a tavalyi 285 millióról, az adózott eredmény 11 millióról 27 millióra nő.

Felfelé módosította Németország vezető napelem-gyártója, a Solarworld idén várható eredményét: az adózott eredmény várhatóan a tavalyi duplájára, 40 millió euróra nő, az árbevétel több mint 50 százalékkal 300 millió euróra emelkedik.


Az MTI szerint a nagy keresletnek köszönhetően folyamatosan növekszik a német napenergia-cégek részvényeinek az árfolyama a frankfurti tőzsdén. Az árak már szinte képtelen magasságokban vannak a tényleges teljesítményhez képest. A spekuláció az ár/nyereség arányt 77,9-szeresre tornászta fel a Solarworld részvényénél, és 67,5-szörösre a Conergynél, miközben a hagyományos energiaszolgáltatóknál ez lényegesen alacsonyabb: az E.On-nál 11,1-szeres, az RWE-nél 13,6-szoros.

A kockázati tőke is egyre élénkebben érdeklődik az alternatív energia, a tiszta technológiák, alapanyagok iránt. Az amerikai Cleantech Venture Network kutatóintézet szerint az idén az Egyesült Államokban a környezetet kevésbé károsító technológiák finanszírozásába a kockázati tőke 7 százaléka fog áramlani a 2001-es 2 százalék helyett. A vállalatok a károsanyag-kibocsátás csökkentése érdekében egyre inkább keresik a környezetbarát technológiákat, az alternatív energiaforrásokat.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!