Rekordszámú utas indult külföldre tavaly a német légikikötőkből. A legkedveltebb célpontnak Spanyolország, Törökország és Nagy-Britannia számított, a legnagyobb visszaesés pedig a hongkongi járatoknál történt.
Összesen 71 millió utas szállt fel tavaly a német repülőterekről, ebből 20 millió országon belüli városba repült. 51 millióan külföldi célállomások felé vették az irányt, és ez rekordnak számít a német légi ipar történetében.
Összehasonlításképp: 2002-ben csupán 47 milliónyian tették ugyanezt, azaz egy év alatt több, mint 8 százalékos növekedés ment végbe ilyen téren.
A legnagyobb ugrás (17 százalék) az Olaszországba tartó járatokon volt tapasztalható: a dél-európai országba összesen 3,6 millió ember repült. Ugyanennyien szálltak fel az USA-ba tartó gépekre, ami öt százalékos növekedést jelez a 2002-es évhez képest.
A legtöbb ügyfél Spanyolországot választotta úti céljának, számuk mintegy 8,5 milliót tett ki. Igaz, ez még mindig elmarad a 2000-es év eredményétől, amikor 9 millió német repült a délnyugat-európai országba.
A legnagyobb csökkenést az ázsiai vonalak könyvelhették el. A kínai járatok kihasználtsága 9 százalékkal esett vissza, a szingapúri gépekre 12, a hongkongiakra pedig 28 százalékkal kevesebben váltottak jegyet. A negatív tendenciát nagyrészt a SARS-járvány okozta.
Négy százalékkal elmaradt a tavalyelőttitől a Törökországba és a Görögországba irányuló forgalom is: oda 4,4, illetve 2,2 milliónyian utaztak a német repülőterekről, adta hírül a Frankfurter Allgemeine Zeitung.
(Menedzsment Fórum)
Rekordforgalmat produkáltak a német légi utasok
Rekordszámú utas indult külföldre tavaly a német légikikötőkből. A legkedveltebb célpontnak Spanyolország, Törökország és Nagy-Britannia számított, a legnagyobb visszaesés pedig Szingapúr és Hongkong esetében történt.