Az egy napos tanfolyamok díja 15-30 ezer forint, és már ezzel is meg lehet szerezni a papírt arról, hogy valaki képzett uniós pályázatíró. [ajanlo=47][igazitas=left/] Az ilyen szakemberek tudásban tehát csak órákkal járnak azok előtt, akik majd megfizetik munkájukat. Vannak 50 ezer forintért kétnapos, 420 ezer forintért 140 órás, 290 ezer forintért pedig 80 órás tanfolyamok is. Akinek nincs szüksége hivatalos bizonyítványra, az interneten fellelhető szakanyagokat olvasgatva is hozzájuthat a tudáshoz.
Az érdeklődés igen nagy a tanfolyamok iránt: az állami pénzből indított multiplikátor-programra 985-en jelentkeztek, közülük 450-en vehetnek részt a képzésen.
Az április 14-ig tartó kurzuson végzők tanácsadóként és pályázatkészítőként várhatóan négy-ötezer hazai vállalkozásnak nyújtanak majd segítséget. A túljelentkezést látva valószínűleg még az idén ismét kiírják a programot. A nagyon olcsó, hozzá nem értő pályázatírókra alighanem éppen azok a kispénzű jelentkezők fanyalodnak, akiknek a legégetőbb szüksége lenne a támogatásra.
Az EU-pályázatokon való indulás azonban mindenki számára sürgős, hiszen futószalagon jelennek meg a már európai uniós forrásokat felkínáló tenderkiírások, amelyek révén három év alatt a magyar hozzájárulással együtt elvben 1365 milliárd forint támogatáshoz juthatnának a pályázók, tudósít a Népszabadság.
Slágerszakma a pályázatírás
Az elkövetkező évek slágerszakmája lehet a pályázatírás. A remélt nagy pénz azonban olyanokat is erre csábít, akik gyorstalpaló tanfolyamon sajátították el az ismereteket, írja a Népszabadság.