Csepreghy Nándor vállalkozóknak tartott fóruma előtt, sajtótájékoztatón hozzátette: 450-500 milliárd forintos alapot hoznak létre, amely "gördülően" finanszírozza majd a fejlesztéseket. Az alap működéséről elmondta: a pályázók a támogatási szerződés aláírását követően juthatnak először a megelőlegezett forráshoz, majd szakaszosan, a számlák benyújtása után kapnak pénzt a fejlesztésekre. A helyettes államtitkár szerint ezzel az utófinanszírozás problémája megszűnik, a vállalkozások eddig ugyanis vagy saját tartalékból, vagy banki hitelekből valósították meg a fejlesztéseket.
Mint mondta, a 2014 és 2020 között Magyarországnak jutó tíz és fél ezer milliárd forint európai uniós forrásból évente 1000-1500 milliárd forintot kell kifizetni. A 15 ezer milliárd forint főösszegű magyar költségvetés elbírja a 450-500 milliárd forintos alap létrehozását - tette hozzá.
Kitért arra is, hogy a tagállamoknak a hétéves partnerségi megállapodása tartalmazza azt, hogy milyen pénzügyi feltételekkel fogják a forrásokat kihelyezni. Annak érdekében, hogy minél gyorsabban el lehessen indítani a pályázatokat, a kormány arról döntött, hogy a megállapodást még februárban, az operatív programokat pedig március vége előtt benyújtja az Európai Uniónak - mondta.
MTI