2p

A mai igényekhez jobban igazodó szolgáltatások, versenyhelyzetben is megfelelően reagáló vállalat és már a jövő évtől javuló pénzügyi egyensúly - ezek a célkitűzések, amelyeket a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. (BGYH) új vezérigazgatója megjelölt a közeljövőre nézve. Ferenci Tibor szerint a cég tíz állandó fürdője és öt időszakos strandja a lehetőségek széles skáláját kínálja, ma azonban a rendszer számos problémával terhelt, írja a Világgazdaság.

A cél a látogatók számának s egyben annak az összegnek az emelése, amelyet a fürdőzők a létesítményekben elköltenek. Nem a belépődíjakhoz kell hozzányúlni - hangsúlyozza Ferenci Tibor. Növelni kell azon pluszszolgáltatások körét, amelyet a vendégek igénybe vesznek, ezzel érve el bevételi többletet. Már ma is sokféle rendezvénynek adnak helyet a fővárosi fürdők. Azok a kezdeményezések, amelyek létesítményeik jobb kihasználására irányultak - rugalmas nyitva tartás, éjszakai fürdőzés - visszaigazolták a várakozásokat.

A műemlék fürdők rekonstrukciója mellett szállodaépítésben is gondolkodnak, ezt PPP-konstrukcióban valósítanák meg a Rác gyógyfürdőnél választott megoldáshoz hasonlóan, ahol az ingatlan tulajdonjoga a fővárosi fürdőüzemeltetőnél maradt, a fejlesztés költségeit azonban magánbefektetők biztosították. E lehetőség egyelőre a Rudasnál és a Lukács mellett építendő Török fürdő és szálloda esetében merült fel.

A nyár végére készül el a részletes, fürdőkre lebontott terv. Ezt követően születik meg a döntés az egyes létesítmények sorsáról - válaszolta a vezérigazgató arra a kérdésre, hogy sor kerül-e esetlegesen valamely egység bezárására. Jelenleg egyébként három fürdő, a Dandár, a Király és az Újpesti műszaki okok miatt nem működik, és egy strandot, a Pünkösdfürdőit nem nyitották meg. Egyelőre azonban ezek sorsáról sincs végleges döntés - tette hozzá.

Mindezen lépések ellenére a vezérigazgató szerint az üzemi szinten évek óta meglévő masszív veszteség ebben az évben már biztos nem lesz orvosolható, még akkor sem, ha a nyáron az időjárás kedvezően alakul. Így az idén várhatóan csak ingatlanértékesítéssel lehet majd a pénzügyi egyensúlyt javítani. A jövőre nézve azonban Ferenci Tibor szerint jó esély van a veszteség felszámolására, számol be a Világgazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!