2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Kisvállalkozás-fejlesztő Pénzügyi Zrt. (KvfP) 2006-ban minden eddiginél jelentősebb összeget, 857,9 millió forintot fektetett be összesen 15 vállalkozásba - tájékoztatta a befektetési társaság a távirati irodát. További 150 millió forint összértékű befektetés esetében is megkötötték a szerződést, de a feltételek teljesülése miatt csak az idén folyósították az összeget.

A KvfP 2003 óta összesen negyven tranzakciót valósított meg 2,4 milliárd forint értékben. A társaság 2006 végén 32 cégben, több mint 1,9 milliárd forint összegű tőkebefektetéssel rendelkezett - a legalacsonyabb összeg húszmillió forint, míg a legmagasabb 98 millió forint -, az állomány a kötelezettségvállalásokkal együtt meghaladja a 2,1 milliárd forintot.

A 2004 végétől megvalósított befektetések esetében a céltársaságok a szerződéskötéskor előre meghatározott visszafizetési ütemezést vállaltak, ami a befektetési időtartam második felében a csökkenő befektetés-állomány miatt lényegesen kisebb kötelezettséget jelent a cégek számára.

A KvfP befektetési portfoliója diverzifikált, a társaság 2006 végén 13 ágazatban rendelkezett befektetésekkel. A legtöbb tőkét az idegenforgalomba, vendéglátásba helyezték ki (22,5 százalék), majd az élelmiszeripar (14,4 százalék), a csomagolóanyag-gyártás (13,7 százalék), a gépipar (10,2 százalék), a faipar (8,3 százalék), a kereskedelem (hét százalék), az informatika, távközlés (5,4 százalék) és az adatkezelés (5,1 százalék) következik.

A döntően állami forrásokból gazdálkodó KvfP-t 2001 decemberében azzal a céllal alapították, hogy a kkv-k fejlesztéseit tőkebefektetéssel segítse, versenyhelyzetüket javítsa. A 3,5 milliárd forint saját tőkéjű cég 88,24 százaléka fölött a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Csoport gyakorolja a tulajdonosi jogokat, a többi részvény a Hitelgarancia Zrt. és hitelintézetek tulajdonában van. A társaság egy vállalkozásba legfeljebb százmillió forintot fektethet, a befektetés időtartama jellemzően három-öt év.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!